R5 3600 ve RX 5700 XT sistem oyun sırasında kapanıyor

umit_adigzl

Femtopat
Arkadaşlar merhaba,
Yeni topladığım Ryzen 5 3600 işlemcili, ASUS TUF B450M-PRO anakartlı, 2x8 Corsair RAM'li (3000MHz), MSI RX 5700 XT Gaming ekran kartlı bir sistemim var. Lakin MSI Afterburner kullanmama rağmen ve sistemimin fazla ısınmamasına rağmen oyun sırasında bilgisayar durduk yere kapanıyor. FIFA'da falan kapanmıyor ama eminim ki denemediğim diğer oyunlarda da aynı sıkıntıyı verir bana. Lütfen yardım edin.

Sorun ekran kartından dolayı kaynaklı. Ekran kartının son sürünümünü yükleyip deneyebilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba,
Yeni topladığım Ryzen 5 3600 işlemcili, ASUS TUF B450M-PRO anakartlı, 2x8 Corsair RAM'li (3000MHz), MSI RX 5700 XT Gaming ekran kartlı bir sistemim var. Lakin MSI Afterburner kullanmama rağmen ve sistemimin fazla ısınmamasına rağmen oyun sırasında bilgisayar durduk yere kapanıyor. FIFA'da falan kapanmıyor ama eminim ki denemediğim diğer oyunlarda da aynı sıkıntıyı verir bana. Lütfen yardım edin.

Sistem özellikleriniz tam olarak nedir? Bu sistemin normalde darboğaz olacağını düşünemem. Kapanmasının başka bir problemden yana çıktığı kesin. Yazılımsal olabilir.

Geldik gene zurnanın zırt dediği yere...
WattMan hatası alıyorsunuz büyük ihtimal.
Bi bakın isterseniz.

Driver güncellemesi yapın. Arkadaşımda da vardı aynı bileşenler ve sorun böyle çözdük Driver güncel ise eski Driver kurun. Örneğin V10 yerine V9 kurun.(Ekran kartı Driver'i)

Arkadaşlar merhaba,
Yazılım eski veya yeni olsada fps kaybı yaşarsın en kötü kapanma olmaz büyük ihtimalle psu yetersiz geliyor tam yüksek overclock veya hızlandırma gibi yada kasaya birşey mi ekledin sistem güç sınırının üstüne çıkıp psu kapatıyor kendini
Yazılım eski veya yeni olsada fps kaybı yaşarsın en kötü kapanma olmaz büyük ihtimalle psu yetersiz geliyor tam yüksek overclock veya hızlandırma gibi yada kasaya birşey mi ekledin sistem güç sınırının üstüne çıkıp psu kapatıyor kendini
Bence psu düşük senin o sisteme kaldırmıyor markası nedir kaç watt

Arkadaşlar merhaba,
PSU markası ve kaç watt ? Ayrıca ekran gidince kasa çalışmaya devam ediyor mu yoksa tamamen mi kapanıyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı