Çözüldü RX 5600 XT Sistem Yeşil ekran problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Arkadaşlar, tarayıcıda gezerken bir anda ekran yeşil oldu daha önce de oyunda yaşamıştım bunu çözümü var mı bunun?

Ekran kartı: ASUS RX 5600 XT.
İşlemci: AMD Ryzen 3600X.
PSU: Power Boost 80+ 650W (2 ay sonra değiştireceğim)
RAM: XPG 8x2.
Anakart: ASUS B450M Dragon.
Ekran kartı driver: WHQL 20.4.2.

Not: Bilgisayarım başka driver sürümlerinde çalışmıyor oyunlarda ekran gelip gidiyor yani driver değişikliği yapamayacağım.

Çözüm
Son yayınlanan sürümde yeşil ekran sorununun çözüldüğünü gördüğümü hatırlıyorum. Başka sürümde neden çalışmıyor acaba?
Son yayınlanan sürümde yeşil ekran sorununun çözüldüğünü gördüğümü hatırlıyorum. Başka sürümde neden çalışmıyor acaba?

Çözüm
Ekranım oyunlarda ve screen alırken gelip gidiyor bu konu ile baya forum açtım.
Çalışmıyor derken? O driverı DDU ile silip yeniden yüklüyor musunuz?
Evet DDU ile silip yüklüyorum ve oyunlara girdiğimde ekranım gelip gidiyor.

Muhtemelen PSU uyumsuzluk yapıyor. Ve kaliteli kablo şart.

"Birkaç dakika sonra Discord yanıt vermiyordu ve sonunda siyah bir pencere haline geldi! Bu, yeniden başlatıp yeniden yükledikten sonra da devam ediyordu. 1-2 saatlik oyun oynadıktan sonra ekran yeşil oldu. Uyuşmazlık sesleri duyabiliyor ve konuşabiliyordum ama sistem tepkisiz ve yeşildi!"

Çözümü linkte.

Son düzenleme:
Galiba ben demesem herkes driver ile ilgili diyecekti tahmin etmiştim.
Muhtemelen PSU uyumsuzluk yapıyor. Ve kaliteli kablo şart.
Kablo derken ? HDMI Kablosundan mı bahsediyorsunuz? PSU değiştireceğim ama 2 ay sürer yani bu problem her gün başıma gelmez umarım.

Başka sürümlerde görüntü alamıyorum dediniz fakat 2 gün önce yayınlanan bu sürümü de denediniz mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (72).png
    Ekran Görüntüsü (72).png
    55,6 KB · Görüntüleme: 66

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı