Çözüldü RX 5600 XT Tam ekranda ekran kararıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nemo

Hectopat
Çerçeveli ekrandayken hiçbir sıkıntı yok fakat oyunlar tam ekrana alındığı zaman görüntü gidiyor. Sistemi alalı tam bir ay oldu ve bunun dün Radeon ayarlarla oynadıktan sonra olduğunu düşünüyorum. Fabrika ayarlarına döndürdüm Radeon'u ama çare olmadı, hala sorun devam ediyor. Normalde ben boza boza bir sorunu çözerim ama sistem yeni diye çok ellemek istemiyorum. Neler önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.

2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM
1 X Toshiba OCZ 480GB TR200 SATA 3.0 2.5" SSD (555MB Okuma / 540 MB Yazma)
1 X Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
1 X AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
1 X Gigabyte Radeon RX 5600 XT Gaming OC 6 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

1597326967640.png

1597326952241.png

1597326994528.png

1597327005237.png

Çözüm
AMD kontrol Center - Sağ taraftan ayar butonu - Ekran sekmesi - Ölçekleme Modu - En boy oranını koru olarak ayarlar mısınız? Pardon zaten öyleymiş. FreeSync kapatıp deneyin
Özel çözünürlük yaptınız mı? Bazen HZ değeri ekran ile uyuşmadığı için tam ekranda sorun çıkartabiliyor
AMD kontrol Center - Sağ taraftan ayar butonu - Ekran sekmesi - Ölçekleme Modu - En boy oranını koru olarak ayarlar mısınız? Pardon zaten öyleymiş. FreeSync kapatıp deneyin
Özel çözünürlük yaptınız mı? Bazen HZ değeri ekran ile uyuşmadığı için tam ekranda sorun çıkartabiliyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Amd kontrol center - Sağ taraftan ayar butonu - Ekran sekmesi - Ölçekleme Modu - En boy oranını koru olarak ayarlar mısınız. Pardon zaten öyleymiş. Freesync kapatıp deneyin
Özel çözünürlük yaptınız mı? Bazen hz değeri ekran ile uyuşmadığı için tam ekranda sorun çıkartabiliyor
Öncelikle ilginiz için teşekkürler, yorumunuzu takip ediyorum üç kere düzenlediniz benim için. Sorun Freesync'den kaynaklanıyormuş gerçekten. Elleriniz dert görmesin. :) Ne tür konulara yapılıyor bilmiyorum ama en iyi cevap işaretlensin diye raporladım. İyi günlere dilerim.

Geri
Yukarı