RX 5600XT Oyunlarda Kaç FPS Alır?

O sisteme baktım FPS değleri iyi gibi 16 GB RAM işlemcisi vs. daha iyi ama ekran kartı 5600XT daha iyi bence 300 TL cebime kalır 8 GB daha alırım.

Fortnite RDR2 Witcher assasin Creed gibi oyunlardan bahsediyorum internette videoları var fakat i9 işlemci ile test ediyorlar.
Bu sistem kaç yıl gider sizce FPS olarak düşer evet ama sorun çıkartır mı ekran kartı Sapphire markasını ilk defa kullanacağım da.
Bu kart ne kadar gider sorusuna cevap için alta videoyu bırakıyorum bakarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben bir sistem toplayacağım 5 bin TL monitör ile 5.700 bu para benim için az buz para değil hatta büyük bir para ilerleyen yıllarda detay kısa kısa ilerlerim benim için çok büyük sıkıntı değil peki senin bana önereceğin bir şey var mı alta sistemi atıyorum.
Ekran Görüntüsü (5).png

Kasa seçeneklerini bilmiyorum ama kasayı daha malzeme kalitesi yüksek model seçip rami 8x2 kesinlikle yapmanı , 240gb ssd dışında depolama alanı yoksa eklemeni tavsiye ederim.

Kasa seçeneklerini bilmiyorum ama kasayı daha malzeme kalitesi yüksek model seçip RAM'i 8x2 kesinlikle yapmanı, 240GB SSD dışında depolama alanı yoksa eklemeni tavsiye ederim.

Kanka bütçem bu kadar ama ileride dediğin şeyleri de yapmayı düşünüyorum. Ama kasa çok hoşuma gidiyor çoğu insan ısınıyor performans düşürüyor diyor ama kasada toplam 6 tane fan var ve üst tarafında delik bir yapıya sahip toz filtresi de var.

Attığım kasa,işlemci,ram,ssd attığınız sistemdekinden hepsi daha iyi burda 480gb m2 ssd Ryzen 5 3600 ve 16gb ram önerdim bütçenizi biraz daha geçiyor ama bunlar gerekli yükseltmeler.

Kanka bütçem bu kadar ama ileride dediğin şeyleri de yapmayı düşünüyorum. Ama kasa çok hoşuma gidiyor çoğu insan ısınıyor performans düşürüyor diyor ama kasada toplam 6 tane fan var ve üst tarafında delik bir yapıya sahip toz filtresi de var.
Öncelikle ne kadar fazla fan olduğu hava akışının iyi olduğu ve bileşenlerin ısınmayacağı anlamına gelmez önemli olan dışarıdan havayı iyi alabilmesi ve dışarı iyi atabilmesidir ve bu kasayı aldıktan 1 ay sonra yine burda işlemci sıcaklığım 85 normal mi gibi konular açarsınız.

Ürünü satın aldın mı yoksa alacak mısın? "Sistemim" diye bahsettiğine göre almışsın demektir. Kaç FPS alırım gibi bir soru sorulmayacağını içten içe bildiğini düşünüyorum. Her oyunda aynı FPS'i alamayacağına göre "X oyunda kaç FPS alırım?" Şeklinde sorman daha akıllıca olurdu.

Hangi oyunda kaç FPS alacağına küçük bir YouTube veya Google araması ile ulaşabilirsin.

Henüz almadım ama almayı düşünüyorum Fortnite GTA 5 RDR2 LOL gibi oyunları oynuyacağım FPS oranım neler olur sizce ha bu arada işlemci olarak 2600X ile 3500X arasında kaldım ne önerir siniz.

Attığım kasa, işlemci, RAM, SSD attığınız sistemdekinden hepsi daha iyi burada 480GB M.2 SSD Ryzen 5 3600 ve 16 GB RAM önerdim bütçenizi biraz daha geçiyor ama bunlar gerekli yükseltmeler.

600 TL artış çok fazla ben zaten aldığım zaman direkt olmasada ihtiyaç duyduğum anda alacağım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı