RX 5600XT sistem çöküyor ve reset atana kadar düzelmiyor

YılmazSesi

Hectopat
Oyuna girdiğim an sistem çöküyor ve öylece kalıyor. Yeniden başlatmadan asla düzelmiyor. Sürücülerimin hepsi güncel. Sistem özelliklerim ve minidump dosyasınını aşağıya bırakıyorum.

Özellikler: R5 5600X CPU, RX 5600XT GPU, 16 GB RAM, B450M S2H MB, Cooler Master Elite V4 PSU.
Minidump: 062223-5250-01.dmp

Bütün donanımları test ettim. Voltaj ve ısınmada bir problem göremedim. Ben sorunun ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bundan önce RX570 kullanıyordum. Böyle bir şey hiç ama hiç yaşamadım. Ama şu anki karta geçiş yaptığım günden beri isyanlardayım. İlk başlarda sadece basit sorunlar vardı.

Garip kurduğunuz arka planda çalışan bir application da yapıyor olabilir görev yöneticisinde çalışan garip bir şey var mı veya hizmetler de.

O zaman donanımsal bir sıkıntı olabilir garantisi varsa garanti yoksa PSU'dan başlayarak elemeye başlayabilirsiniz.
Garantileri biteli çok oldu maalesef.

Garip kurduğunuz arka planda çalışan bir application da yapıyor olabilir görev yöneticisinde çalışan garip bir şey var mı veya hizmetler de.
Hayır. Söylemiştim zaten üç gün önce format attım. Sadece sürücüleri kurdum ve de oynamak için ETS2 ve FIFA 23. Şuan bilgisayarda crack, lisanssız hiç bir şey yok. Windows'da dahil.

Garantileri biteli çok oldu maalesef.

Hayır. Söylemiştim zaten üç gün önce format attım. Sadece sürücüleri kurdum ve de oynamak için ETS 2 ve FIFA 23. şu an bilgisayarda crack, lisanssız hiçbir şey yok. Windows'ta dahil.

Ekran kartı kolay bozulan bir ürün değil ama yine de bilmiyorum olabilir bilgisayarcıya bir ekran kartınızı sökün götürün ve orada test edin istiyorsanız bence ekran kartından değil PSU'dan çünkü.

Ekran kartı kolay bozulan bir ürün değil ama yine de bilmiyorum olabilir bilgisayarcıya bir ekran kartınızı sökün götürün ve orada test edin istiyorsanız bence ekran kartından değil PSU'dan çünkü.
Evet olabilir dediğiniz gibi bir yapalım. Ekran kartından şüphelenmem aldığım günden bu yana sıkıntı çıkarmasıydı. Ancak yine de bir bakmak lazım. Sağolun.

Ekran kartının VBIOS'una baktınızmı, malum RX5000 serisi mining de bayağı kullanıldı.

BIOS modlanmışsa sorun çıkarabilir.
Hem performans hemde silent BIOS'ları flashladım. Silent BIOS hala orijinal ama performans BIOS'unu forumda açılan bir konudan indirmiştim. Daha önce mining yapıldı mı bilmiyorum. Elimden geldiğince kontrol ettim. Aldığım arkadaş yapılmadığını söyledi ama ne kadar doğru bilemem. Onun harcinde BIOS modlanmış mı modlanmamış mı bu işlerden anlamıyorum.

Sorunu çözebildin mi? Bende Asrock RX 5600XT kullanıyorum ama NFS most wanted 2005 oyununda bile her 2-3 saniyede donuyor ve ekran gidiyor. Bilgisayarcı ve internet kafeciye verdim ekran kartını onlar sorunsuz PUBG, valorant ve cod mw2 oynamışlar. Kafayı yedirtecek 6-7 kez format attım yok olmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı