RX 5600XT sistem oyunlarda reset atıyor

cellman3092

Decapat
Daha fazla  
Gigabyte RX 5600XT Gaming OC ekran kartım var. Bazen oyunlarda titreyip reset atiyor bazen de titremeden reset atıyor.

Seasonic focus Gold 80 Plus 650 watt daha önce Cooler Master Bronze 80 Plus 650 watt vardı değiştirdim. Anakart MSI MPG B550 Gaming Plus RAM Corsair LPX 3200 RAM 2x8 işlemci 5600X. Corsair MB511 kasa modelim.

Seasonic focus Gold 80 Plus 650 watt daha önce Cooler Master Bronze 80 Plus 650 watt vardı değiştirdim. Anakart MSI MPG B550 Gaming Plus RAM Corsair LPX 3200 RAM 2x8 işlemci 5600X. Corsair MB511 kasa modelim.
Bu sorunu yaşadığınız için mi PSU değişi mi yaptınız yoksa değiştikten sonra mı başladı sorun? Ayrıca titreyip reset atıyor derken? belli bir ses loop'a girip mi reset atıyor yoksa ekran mı dalgalanıyor?

Bu sorunu yaşadığınız için mi PSU değişi mi yaptınız yoksa değiştikten sonra mı başladı sorun? Ayrıca titreyip reset atıyor derken? Belli bir ses Loop'a girip mi reset atıyor yoksa ekran mı dalgalanıyor?

Bazen Steam açıkken tam ekran yapınca titreyip atıyor bazen oyunda atıyor. AMD temizleyici ile kaldırdığımda AMD Radeon uygulamasını tekrar yüklüyorum bu sefer oyundan atma ve titreme azalıyor. Genellikle oyunları ilk açtığımda atıyor. Ondan sonra hiç atmıyor. Formattan sonra daha çok atıyor. Bütün sürücülerim güncelliyorum. Ayrıca Gigabyte Aorus Engine programını kullanıyorum.
BIOS Update.
Windows güncelleme.
Ekran kartı driver güncelleme.
İşlemci sıcaklık değerlerini kontrol edin olmazsa farklı PSU ile deneme yapın.

BIOS Update son sürüm Windows 11 son sürüm format çekip USB ile temiz kurulum yaptım. Ekran kartı sürücüsü en son sürüm 22.3.1 işlemci sıcaklığı boşta 30-40 yükte 50 derece her iki PSU'da yapıyor.
AOC monitör var onun kablosundan şüpheliyim. Bir de Aorus Engine programından çünkü bilgisayarı aldığımdan beri bu programı kullanıyorum. Ayrıca internette Gigabyte'ın hem AMD tarafında hem NVIDIA tarafında sorunlar olduğunu okudum. Ama sorunun çözümünü bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı