RX 5600XT sistem çöküyor

YılmazSesi

Hectopat
Gün geçmiyor ki ekran kartım yeni sorunlar çıkarmasın. Daha önce de konu açmıştım. Arka plan uygulamalarım kasıyor, 60 FPS video izleyemiyor ve Discord'da yayın açınca sistem kasıyordu. Şimdi yenisi eklendi. Sistem birdenbire aniden çöküyor ve yeniden başlatmadığım sürece asla düzelmiyor. ETS 2 oynuyorum. Sıcaklık değerlerim de normal. Bir anda oyun ve ekran donuyor sistem çöküyor bekle ki düzelsin. Detaylı test ve istekleri atmaya hazırım yardım eder misiniz?

Sıklıkla mı oluyor? Şahsen ben her 10 kez oyuna girişimde 2-3 kez bu çökmeyi yaşıyorum sanırım.

AMD'nin son çıkan ekran kartı sürücülerine geçtiğimden beri böyle. Bu sabah güncelledim. İnanır mısınız 5 dakika bile oynatmıyor. Eski sürücüme DDU ile geri döndüm ama nafile. Ayrıca şunu da fark ettim normalde ben 14Gbps VBIOS yüklemesi yapmıştım. Bugün onun nasıl olduysa artık eski sürümüne, 12Gbps sürümüne döndüğünü fark ettim. Ayrıca siz ETS 2'den kaynaklı dediğiniz için başka bir oyunda test yaptım ama onda da kilitlendi.

AMD'nin son çıkan ekran kartı sürücülerine geçtiğimden beri böyle. Bu sabah güncelledim. İnanır mısınız 5 dakika bile oynatmıyor. Eski sürücüme DDU ile geri döndüm ama nafile. Ayrıca şunu da fark ettim normalde ben 14Gbps VBIOS yüklemesi yapmıştım. Bugün onun nasıl olduysa artık eski sürümüne, 12Gbps sürümüne döndüğünü fark ettim. Ayrıca siz ETS 2'den kaynaklı dediğiniz için başka bir oyunda test yaptım ama onda da kilitlendi.
Wattman hatası yaşıyor olabilirsin. Önceki BIOS sürümünde sorun yaşamadıysan önceki BIOS'a dönmen iyi olur. Ayrıca Overclock Overvoltage gibi şeyler yaptıysan geri al.

Wattman hatası yaşıyor olabilirsin. Önceki BIOS sürümünde sorun yaşamadıysan önceki BIOS'a dönmen iyi olur. Ayrıca Overclock Overvoltage gibi şeyler yaptıysan geri al.
Overclock'tan pek anlamam genelde parçaların fabrika çıkışlı o.c profilleri kullanırım. Az önce eski bir BIOS'a döndüm tekrar test edeceğim. Wattman içinde sanırım bir çözüm yok AMD'nin kanayan yarası olsa gerek. İlginiz için teşekkürler.

Geri
Yukarı