RX 5600XT sistem siyah ekran reset atıyor

Makaleler
1
Yer
BROOKLYN
RX 5600XT.
Ryzen 5 3600.
ASUS B450M.
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz.
PSU High Power performance GD 600W 80+ Gold.
Drıver surumu: 20.4.2 WHQL.
Adata swordfısh SSD 500GB.
Evet arkadaşlar PSU'yu değiştirmeme rağmen aynı sorunla karşı karşıyayım fakat birkaç farklılık var sorunla ilgili bu sefer ne zaman olacağı belli olmuyor 2-3 saatte bir olabiliyor ama siyah ekran hatası veriyor bu seferki (önceden aldığım hatada Green screen oluyordu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehbere bir bakın isterseniz.

Yük altında olunca değil ki.Chrome'da bile gezerken olabiliyor şu ana kadar oyunda olmadı.

Undervolt performansı düşürmez mi?
Teknik olarak frekans ayni kaldığı için düşmez. Çünkü aynı işlemi daha az güç ile yaptırıyorsun.

Anakart B450M-K modeli ise bu anakartlar için 2200G ve 3200G üstü pek önerilmez. Garbo Low end yani en düşük kötü sınıf olarak adlandırılmış ürünlerdendir. Anakartın VRM ısıları fazla yükselebilir veya olup olmadık hatalara sebep olabilir. BIOS'tan Precision Boost OverDrive ve coreboost kapatıp. PSU değişiminden önce sistem çok çöktüğü için temiz güncel Windows ile tekrar format yeni kurulum yapıp. Radeon ek ayarlarından hdcp kapatarak deneyebilir misiniz? Radeon/Ekran/Geçersiz kılar başlığı altında.

Daha başka önerimlerim ise edge kullanmanız ve farklı görüntü kablosu ile denemeniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart B450M-K modeli ise bu anakartlar için 2200G ve 3200G üstü pek önerilmez. Garbo Low end yani en düşük kötü sınıf olarak adlandırılmış ürünlerdendir. Anakartın VRM ısıları fazla yükselebilir veya olup olmadık hatalara sebep olabilir. BIOS'tan Precision Boost OverDrive ve coreboost kapatıp. PSU değişiminden önce sistem çok çöktüğü için temiz güncel Windows ile tekrar format yeni kurulum yapıp. Radeon ek ayarlarından hdcp kapatarak deneyebilir misiniz? Radeon/Ekran/Geçersiz kılar başlığı altında.

Daha başka önerimlerim ise Edge kullanmanız ve farklı görüntü kablosu ile denemeniz.

Hocam dedikleriniz çok mantıklı çok teşekkür ediyorum fakat: Anakartım B450M Dragon bulk dedikleriniz BIOS ayarları bu anakart için geçerli midir? Teşekkürler.

Hocam dedikleriniz çok mantıklı çok teşekkür ediyorum fakat: Anakartım B450M Dragon bulk dedikleriniz BIOS ayarları bu anakart için geçerli midir? Teşekkürler.

Dragon modeli de B450M-K'nın kırmızı boyalısı gibi bir şey seviye aynı gibi. Kısaca her şey geçerli hepsini yapın bakalım bir deneyelim. BIOS güncelleme yaptıysanız (yapmadıysanız da bir kere yapın derim) yakın zamanda önce mutlaka CMOS clear yapın. Jumper üzerinden zor olur. Bilgisayar kapalı anakartın pilini söküp takacaksınız biraz bekledikten sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı