RX 5600XT sistem siyah ekran veriyor

hajAli01

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce MSI RX 5600XT Mech OC ekran kartını aldım. İki gün oncesine kadar her şey yolundaydı fakat bir sabah sistemi açtığımda Windows yükleme sayfasına PC döndü ve reset atmak zorunda kaldım. Safe moda alıp driveri silip tekrar yüklemeyi denedim fakat bu sefer de driver yüklenirken PC döndü ve siyah ekran yedim. Birçok driver denedim ama bir şey değişmedi. Windows yeniden yukledim olmadı Windows 7'ye geçtim yine olmadi. Şu an PC driver olmadan çalışıyor fakat driver yükledim an yine donup siyah ekran veriyor.
Anakart: ASUS B450 Prime.
İşlemci: Ryzen 3500X.
RAM: 2*8 3000MHz.
PSU: Cooler Master 650W V12 625W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını garantiye gönderin.

Ama aldığınız yere değil. Direkt olarak MSI Türkiye yetkili servisi olan Servispoint'e. Bu şekilde servis süresinde 1 hafta kazanmış olursunuz. Kartınız daha hızlı bir şekilde size geri döner.

Ekran kartını garantiye gönderin.

Ama aldığınız yere değil. Direkt olarak MSI Türkiye yetkili servisi olan Servispoint'e. Bu şekilde servis süresinde 1 hafta kazanmış olursunuz. Kartınız daha hızlı bir şekilde size geri döner.
bu ekran kartı amazon amerika dan geldi bana daha doğrusu hediye alınmış.işin sıkıntılı tarafıda bu.benim ilk amd ekran kartım olacaktı galiba elimde patladı.bir çok yabancı sltelere de baktım bu 5000 serisi kartlarda baya sorun varmış

Hocam MSI Afterburner üzerinden Power limiti arttırmayı dener misiniz? Sorunu bu şekilde çözerseniz Power limiti indirebildiginiz kadar indirip en ideal Power limiti bulmayı unutmayın.

Driver yüklenmiyor mu? DDU ile eski sürücüleri silmeyi denediniz mi?
denedim hocam fakat sonuç değişmedi.
driver olmadan pc çalışıyor driver yüklerken pc dönüp sonrada siyah ekran veriyor ve reset atmaya başlıyor
beyler yok mu bir tavsiyeniz?
amd ci arkadaşlar hadi bir el atın
amd pişmanlıktır dedirtmeyin
Beyler yokmu bu duruma bir çare?
amd ci arkadaşlar hadi bir el atın konuya

Son düzenleme:
Nerede bu 5600XT driver problemlerinin çoğunu AMD çözdü diyen arkadaş. AMD ekran kartı yapamıyor şunu bir kabullenin yeter. Her driverini denemen lazım kardeşim AMD'nin işleri böyle sıkıntı WattMan error gene. Driver bulursan sıkıntısız çalıştıran şanslısın.

Burdayım ve sözümün de arkasındayım.
RX460 kullanmıssın gelmişssin RX 5600 XT'yi kötülüyorsun. Fanboyluğun kaçıncı derecesi bu?
Denedim hocam fakat sonuç değişmedi.
Driver olmadan PC çalışıyor driver yüklerken PC dönüp sonrada siyah ekran veriyor ve reset atmaya başlıyor.
Yok mu bir tavsiyeniz?
AMD'ci arkadaşlar hadi bir el atın.
AMD pişmanlıktır dedirtmeyin.
Beyler yok mu bu duruma bir çare?
AMD'ci arkadaşlar hadi bir el atın konuya.

Hocam saçma olacak ama bende 1-2 kere yaşadım bunu güç seçeneklerinden uyku modunu kapatınca düzeldi. Bir videoda görmüştüm deneyin bir.
Driver olmadan PC çalışıyor driver yüklerken PC dönüp sonrada siyah ekran veriyor ve reset atmaya başlıyor.
Yok mu bir tavsiyeniz?
AMD'ci arkadaşlar hadi bir el atın.
AMD pişmanlıktır dedirtmeyin.
AMD'ci arkadaşlar hadi bir el atın konuya.

Ayrıca MSI afturburner kullanıyosan ayarlardan resmi sınırlar dışında hız aşırtma yapılırken ekran modunu sıfırla yazısınının kapalı olduğundan emin olun.

Driver olmadan PC çalışıyor driver yüklerken PC dönüp sonrada siyah ekran veriyor ve reset atmaya başlıyor
Yok mu bir tavsiyeniz?
AMD'ci arkadaşlar hadi bir el atın
AMD pişmanlıktır dedirtmeyin
AMD'ci arkadaşlar hadi bir el atın konuya

Hocam sorununuzu çözebildiniz mi? Aynı kartı kullanıyorum defalarca servise gönderdim ama sonuç değişmedi.

Geri
Yukarı