RX 5600XT sistemde Fortnite FPS düşmesi

Sicaklik ile ilgili oldugunu dusunmuyorum. MSI Afterburner ile test sonuclarinizi paylasirsaniz daha fazla yardimci olabilirim.

Driver ve Windows surumleriniz guncel mi?

Nasıl bir SSD alacaginiz butcenize ve kullanim amaciniza bagli. Patriot Burst SSD'ye bakabilirsiniz.

Sürücüler güncel windowsda güncel bilgisayar ısınmıyor test sonucu olarak ekran kartını maksimum 65 kullandı genelde 40 kullanıyor bunun ile ilgili sorun olabilir mi?

Oda düşüktü 60 70 galiba tekrar test yapacağım.
Test ettim ekran kartı genelde 40'a kadar düşüyor 60'a kadar da çıkıyor.
İşlemci ise 80 70 civarı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    43,4 KB · Görüntüleme: 38
Oda düşüktü 60 70 galiba tekrar test yapacağım.
Test ettim ekran kartı genelde 40'a kadar düşüyor 60'a kadar da çıkıyor.
İşlemci ise 80 70 civarı.
Feci sekilde darbogaz yasiyorsunuz. Islemciyi OC etmeyi deneyin. Ayrica sorun SSD olmamasindan kaynaklanmasa bile SSD almaniz lazim. Windows 10 SSD olmadan kullanilacak bir isletim sistemi degil.

Temiz kurulum da yapabilirsiniz ben olsam yapardim.

Feci sekilde darbogaz yasiyorsunuz. Islemciyi OC etmeyi deneyin. Ayrica sorun SSD olmamasindan kaynaklanmasa bile SSD almaniz lazim. Windows 10 SSD olmadan kullanilacak bir isletim sistemi degil.

Onun dışında bir şey yapamaz mıyım?
İşlemcimde stok soğutucu var OC edersem sorun olur mu?

Onun dışında bir şey yapamaz mıyım?
İşlemcimde stok soğutucu var OC edersem sorun olur mu?
Maalesef. Yeni donanim almaktan baska en fazla bunlari yapabilirsiniz. 1920x1080 ayarlarda oynuyorsunuz ama ekran karti kullanimi %40'larda. Sebebini anlayamadim cidden.

Fazla zorlamadan yapmaya calisin OC'yi. Fazla yaparsaniz bu sefer de cok isinir. Orta ayari bulmaniz lazim. Ama bunu yapmadan once benim tavsiyem temiz kurulum yapin.

Maalesef. Yeni donanim almaktan baska en fazla bunlari yapabilirsiniz. 1920x1080 ayarlarda oynuyorsunuz ama ekran karti kullanimi %40'larda. Sebebini anlayamadim cidden.

Fazla zorlamadan yapmaya calisin OC'yi. Fazla yaparsaniz bu sefer de cok isinir. Orta ayari bulmaniz lazim. Ama bunu yapmadan once benim tavsiyem temiz kurulum yapin.

Ekran kartı bu oyunda iken genelde 50 maksimum 55'e çıkıyor.

Fortnite FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Sistemim ASUS TUF RX 5600XT, Ryzen 5 3500 G.Skill 16 GB 3200MHz RAM. 650W Power Boost PSU, bilgisayar yeterince serin çalışıyor.

Konuyla alakasız olacak ama bu kadar para verip böyle bir sistem kuruyorsunuz ve sistemde Power Boost PSU kullanıyorsunuz. Yazık gerçekten. İleride bir problem olduğu zaman konu açmaya gelirsiniz buraya.

Afterburner ayarlarını tekrar yapın. Şu an darboğaz olduğu söylenemez. Siz sadece CPU1'i göstermişsiniz. Oradan CPU Usage'yi seçmeniz gerekiyor. Yani işlemcinin kullanımını.

Yeni konular

Geri
Yukarı