Çözüldü RX 5600XT VRAM saat hızı her zaman yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bertony

Hectopat
vram.png

Ekran kartımın VRAM saat hızı boştayken ya da çalışırken her zaman 1758-50 MHz aralığında.
Bu bir problem midir?

vram.png

Çözüm
144 Hz ve üstü ekranınız varsa tipik AMD problemi. Sırf bu sorun yüzünden RX 5700 XT'yi satıp RTX 3060 Ti aldım. AMD yazılım bakımından berbat.
Bu sorunu iletmesi için Recep Baltaş'a söyleyebilsek keşke.
Hiç kimse dillendirmiyor bu problemi. Aşağıda da açıkladım. Her yerde açıkladım. Reddit'te açıkladım AMD fanları tarafından linç yedim.

144 Hz ve üstü ekranınız varsa tipik AMD problemi. Sırf bu sorun yüzünden RX 5700 XT'yi satıp RTX 3060 Ti aldım. AMD yazılım bakımından berbat.
Bu sorunu msi afterburner ile denedim ve vram saat hızını değiştiremiyorum bile amd ekran kartında.
Bunu afterburner ile düzeltme imkanı varmı?

Bu sorunu msi afterburner ile denedim ve vram saat hızını değiştiremiyorum bile amd ekran kartında.
Bunu afterburner ile düzeltme imkanı varmı?
Düzeltemiyorsun. Ben 144 Hz'i 141 Hz'e alıp öyle kullanıyordum CRU kullanarak LCD standart ayarıyla. Öyle bir rezillik. Sen de 165 Hz'i 161'e ya da 160 Hz'e al LCD standart ayarında öyle dene bakalım sonuç ne olacak. Eğer ekran giderse F8 tuşuna bas.

Düzeltemiyorsun. Ben 144 Hz'i 141 Hz'e alıp öyle kullanıyordum CRU kullanarak LCD standart ayarıyla. Öyle bir rezillik. Sen de 165 Hz'i 161'e ya da 160 Hz'e al LCD standart ayarında öyle dene bakalım sonuç ne olacak. Eğer ekran giderse F8 tuşuna bas.
CRU ile denedim de gelmedi görüntü.
Monitörün hz değerini değiştirirken windowstan 165 mi 120 hz mi seçmem gerekiyor .
Birde öyle deneyim.

CRU ile denedim de gelmedi görüntü.
Monitörün hz değerini değiştirirken windowstan 165 mi 120 hz mi seçmem gerekiyor .
Birde öyle deneyim.
O ayarları yapınca 160 Hz seçeneği gelir oraya.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücü sorunu bu. Problem yok deyip geri yollarlar.
Cruda tekrar denemek istedim ama hata verdi hocam.
Onun bir çözümü varmı?
Zip dosyasını tekrar yükledim ama açılmıyor Cru .
Tamamdır reset deyince düzeldi.
Tüh be bende diyorum hep ekran kartı ısınıyor diyordum kendi kendime.
Onun bir çözümü varmı?
Yok hocam olmuyor.
Amd içinde Virtual Super Resolution ayarını açıp tekrar da denememe rağmen hiçbir şekilde hz değerini düşüremedim monitörümde.
Teknik servisten sonra buraya tekrar yazarım.
Bakalım ne diyecekler.

Son düzenleme:
Onun bir çözümü varmı?

Yok hocam olmuyor.
Amd içinde Virtual Super Resolution ayarını açıp tekrar da denememe rağmen hiçbir şekilde hz değerini düşüremedim monitörümde.
Teknik servisten sonra buraya tekrar yazarım.
Bakalım ne diyecekler.
Msi amd nin tek yetkili servisi olan penta bilgisayarı aradım.
Durumumu belirttim ve bize gönderin dediler.
Telefonda konuştuğum operatörden bilgisayar ve teknik bilgimin çok çok daha yüksek olduğunu anlamama rağmen vram saat hızının 144 hz ve yüksek hzlerde boştayken bile maksimuma almasının sorun olduğunu anlayamadı.
2.bir ekran kartım olsaydı eğer tereddüt etmeden önce teknik servise sonrasında ise tüketici hakem heyetine giderdim ama maalesef covid zamanı en iyi arkadaşım ekran kartım....

Geri
Yukarı