RX 5600XT vs RTX 2060 vs GTX 1660S

Sizce hangisi ?

• RTX 2060

Oy: 27 47,4%
  • RX 5600XT

Oy: 26 45,6%
  • GTX 1660 Super

Oy: 4 7,0%

• Oy verenlerin toplamı
    57
Sanıyorum navi 10 yonga setli 5000 serisinin 7nm olduğunu ve güç tüketim değerlerini bilmiyorsun. RTX serisi 12nm ve ortalama güç tüketimi %10-15 daha yüksek. Dediğin RX 500 serisi için doğruydu ancak şu anda bu şekilde bir güç tüketimi yüksekliği yok.

Bu iki videoda 5600XT ve 2060'ın ortalama güç tüketim değerleri görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Watt başına performansı kastettim ben aralarında 10W'lik bir TDP farkı var, ayrıca ben GTX 1660S ile RX 5600 XT arasında kaldığı için arkadaşa bu yönde bir tavsiye verdim ki adam RTX 2060 almak bütçemi zorlar diyor. Adamın PSU'suna göre ekran kartı söylüyorum ben, Watt başına performansda NVIDIA ve AMD'nin farkını da bence sen bilmiyorsun, adamın söylediği oyuna ithafen Fortnite, PUBG, CS:GO bu oyunlarda Watt başına performans NVIDIA'da daha iyidir, aksini iddia ediyorsan araştırmanı tavsiye ederim.

Sanıyorum navi 10 yonga setli 5000 serisinin 7nm olduğunu ve güç tüketim değerlerini bilmiyorsun. RTX serisi 12nm ve ortalama güç tüketimi %10-15 daha yüksek. Dediğin RX 500 serisi için doğruydu ancak şu anda bu şekilde bir güç tüketimi yüksekliği yok.

Bu iki videoda 5600XT ve 2060'ın ortalama güç tüketim değerleri görünüyor.

Örneğin Battlefield V'de 5600XT 130-135W civarı güç tüketirken, RTX 2060 ise 155-160W civarı güç tüketiyor.

Bu testlere çok aldanma aynı koşullarda yapılmamış aynı sürüm yazılım mı kullanılmış? Aynı sistem aynı işlemciyle kartları değiştirerek prizden ölçtüğün Watt değeri en doğru sonucu verir. Teknik detayda aralarında 10W'lik bir fark var.
Watt başına performansı kastettim ben aralarında 10W'lik bir TDP farkı var, ayrıca ben GTX 1660S ile RX 5600 XT arasında kaldığı için arkadaşa bu yönde bir tavsiye verdim ki adam RTX 2060 almak bütçemi zorlar diyor. Adamın PSU'suna göre ekran kartı söylüyorum ben, Watt başına performansda NVIDIA ve AMD'nin farkını da bence sen bilmiyorsun, adamın söylediği oyuna ithafen Fortnite, PUBG, CS:GO bu oyunlarda Watt başına performans NVIDIA'da daha iyidir, aksini iddia ediyorsan araştırmanı tavsiye ederim.

Bu testlere çok aldanma aynı koşullarda yapılmamış aynı sürüm yazılım mı kullanılmış? Aynı sistem aynı işlemciyle kartları değiştirerek prizden ölçtüğün Watt değeri en doğru sonucu verir. Teknik detayda aralarında 10W'lik bir fark var.

Ha nm ve performans dedin RTX 2070 12 nm RX 5700XT 7 nm, yakın kartlar ama AMD 225W TDP yazmış NVIDIA 175W, buradan senin o mimari farkından dolayı daha performanslı tezin çürümüş oldu bence.

Son düzenleme:
RTX 2060 ile RTX açacağı tek oyun Minecraft olur 60 FPS almak için. Yayın yapmayacaksa önerim 5600 XT.
Ben öyle düşünmüyorum 1080p ultra ayarlarda Metro Exodus oynarken 75-80 arası fps alıyordum okartla. Tabi 2k veya 4k oynarken 60'ın altına düşüyordu.

2060 öneririm. Sebebi ise Nvidia'nın DLSS 2.0 teknolojisi. Cyberpunk 2077 bu teknolojiyi destekleyecek. Nvidia kanadında ise sadece RTX serisi ekran kartları DLSS 2.0 teknolojisine sahip olacak ama bana soracak olursanız bu kadar para vermişken biraz daha bütçeyi zorlayıp, borç alıp 2060 Super ya da 2070 alırım. 8 GB VRAM, 6 GB'a göre tahminim 3-4 sene daha fazla idare eder. Ayrıca gelecekteki AAA oyunları daha yüksek grafiklerde oynama şansına erişirsiniz.

Bu soruyu şu konudaki yükseltme için soruyorum. Konuda bu konuya pek yorum yapılmadığı için ayrı konu açmak istedim.

Öncelikle kartların güçlerini biliyorum. RTX 2060 ile 5600XT çok yakınlar. 1660S ise biraz daha zayıf.

Sorun daha çok marka ve fiyat konusunda. Fiyat olarak 1660S 1900-2000TL ve bütçe yetiyor. 5600XT'de indirimde 2100TL civarına var ve bütçe yeterli geliyor. RTX 2060 ise en iyi indirimle bile 2500TL ve bütçeyi aşıyor. Bütçeyi zorlamaya değer denirse yine de alabilir.

Aslında en yakın gelen 5600XT modeli ama arkadaş teknik olarak pek bilgi sahibi değil ve sorun olmasın istiyor. Sizce sürücü desteği ve kart memnun eder mi yoksa iki NVIDIA karttan birine mi yönelmeli?
Hocam çok özür dilerim bende alacağımda rx 5600xt nerede 2100 TL?

Hocam çok özür dilerim bende alacağımda rx 5600xt nerede 2100 TL?
Gaming Gecesi indirimlerinde genelde o civara düşüyor. Bu akşam takip edebilirsın.

Bu arada kartlar için yazdığım tüm fiyatlar zaten indirimli fiyatları. Aynı şekilde indirim olmadan 2500TL fiyata RTX 2060 da bulunmaz 😀
2060 öneririm. Sebebi ise Nvidia'nın DLSS 2.0 teknolojisi. Cyberpunk 2077 bu teknolojiyi destekleyecek. Nvidia kanadında ise sadece RTX serisi ekran kartları DLSS 2.0 teknolojisine sahip olacak ama bana soracak olursanız bu kadar para vermişken biraz daha bütçeyi zorlayıp, borç alıp 2060 Super ya da 2070 alırım. 8 GB VRAM, 6 GB'a göre tahminim 3-4 sene daha fazla idare eder. Ayrıca gelecekteki AAA oyunları daha yüksek grafiklerde oynama şansına erişirsiniz.
Hem o kadar bütçe çıkmak gereksiz geliyor hem de R5 2600 işlemcinin daha üst kartları besleyeceğini sanmıyorum. Bir de PSU daha üst kartlara yetersiz kalabilir.

Gaming gecesi indirimlerinde genelde o civara düşüyor. Bu akşam takip edebilirsın.

Bu arada kartlar için yazdığım tüm fiyatlar zaten indirimli fiyatları. Aynı şekilde indirim olmadan 2500TL fiyata RTX 2060'da bulunmaz 😀

Hem o kadar bütçe çıkmak gereksiz geliyor hem de R5 2600 işlemcinin daha üst kartları besleyeceğini sanmıyorum. Bir de PSU daha üst kartlara yetersiz kalabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sinematik sahneler haricinde GPU %99'a pek çıkmıyor gibi bazı oyunlarda çıkıyor yani dar boğaz yapıyor gibi ama biraz OC ile çözülür sorun. R5 1600, af ve 2600 ile bence GTX1660 Ti'dan yukarı kullanmamak gerek. 2070'e ciddi dar boğaz yapıyor 2060S'e da sanki biraz yapıyor gibi geldi ama 2060S tam sınırda bir kart galiba R5 1600 AF ve 2600 için.

Son düzenleme:
Turnuva varsa işin içinde işini sağlama alsın :) 1660S veya 2060 tercih edilebilir duruma göre.
RTX 2060 alınır tabiki.
Boyle profesyonel bir niyeti varsa stabilite daha onemli bence. Indirimde guzel 1660S'ler var dediginiz gibi zaten Fortnite'da yeterli performansi rahatlikla alacaktir. Her 5600XT alan çokme error yaşayacak diye bir şey yok tabii ama NVIDIA'da 10 kişiden 1'inde oluyorsa sorun AMD kartlarda 10 kişiden 3'unde oluyor.
Birkaç saat önce RTX 2060 aldık. Model olarak da ucuza geldiği için bunu tercih ettik. Umarım pişman olmayız 😀

Yardım eden herkese teşekkür ederim. Konu kapanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı