RX 570 4 GB 2022'de alınır mı?

Clix00

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, arkadaşımda Sapphire RX570 Nitro Plus 4 GB bir ekran kartı mevcut. Bende Ryzen 5 2400G Vega 11 APU ile devam etmekteyim. Arkadaştan o kartı almayı düşünüyorum bu zamanda güncel oyunları oynatır mı Ryzen 5 2400G ile 16 GB RAM var. Bir de arkadaştan alınca WattMan hatası mı ne diyorlar onları vs mining testi falan nasıl yaparım kartın sağlam olduğunu anlamak için ona göre alacağım önerilerinizi bekliyorum alacağım fiyatta 2000 2100 civarı normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz kartı 900TL gibi bir fiyata 2019 yılında almıştım. Daha yeni su dökülmesi sonucu bozuldu. RDR 2 gibi yüksek sistem isteyen oyunları rahatlıkla oynuyordum. O fiyata aldığım en iyi ekran kartıydı. İnternetten oyun testlerine bakarak düşünebilirsiniz.

Bahsettiğiniz kartı 900TL gibi bir fiyata 2019 yılında almıştım. Daha yeni su dökülmesi sonucu bozuldu. RDR 2 gibi yüksek sistem isteyen oyunları rahatlıkla oynuyordum. O fiyata aldığım en iyi ekran kartıydı. İnternetten oyun testlerine bakarak düşünebilirsiniz.
peki kartın üzerinde bir tane 6 pin güç girişi birde 8 pin güç girişi var sizdede öyledir galiba buna kablo önerirmisiniz nasıl takacağımıda tam bilmiyorum arkadaş vermez kabloyu yeni kart alacak

Sadece 8'i takmak nasıl yeterli oluyor?
İkisini de takmak gerekmiyor mu?
Sapphire kendi sitesinde 6 pin için yeterli yazmış. Sanırım OC yapıldığında bu pine ihtiyaç duyuyor. PSU alma imkanın varsa 8+6 pin kullanmak daha temiz olur imkanın yoksa 8 pin'de sıkıntı çıkmaz.

Sapphire kendi sitesinde 6 pin için yeterli yazmış. Sanırım OC yapıldığında bu pine ihtiyaç duyuyor. PSU alma imkanın varsa 8+6 pin kullanmak daha temiz olur imkanın yoksa 8 Pin'de sıkıntı çıkmaz.

Hmm anladım.
Birkaç yerde okudumda tam yük altında performans düşüklüğü olabilir gibi yazılar okudum.
Aslı var mı acaba?

Geri
Yukarı