2022'de RX 570 alınır mı?

Haklısınız açmasına açar ama düzgün bir oyun deneyimi almak çok zor ancak dediğiniz gibi FSR olması lazım.
En yüksek denebilecek oyunlarda düşük orta ayarlarda FSR olmadan rahatça 60FPS oynatır. Fakat buna gerek yok çünkü yeni çıkan oyunların neredeyse tamamında FSR var. 1050TI bile tüm oyunları açabiliyor.

Rx570 vardı bende ama çok ısınıyordu çözememiştim.Satıp 1060 aldım aynı performans 0 ısınma.
Sapphire ITX veya MSI Armor modeliyse ısınma olabilir. Bazılarında ısınma sorunu yapabiliyor. Fakat bendeki Aorus modelinde 60 santigrat dereceyi geçtiğini görmedim henüz.

Haklısınız açmasına açar ama düzgün bir oyun deneyimi almak çok zor ancak dediğiniz gibi FSR olması lazım.

RX570'i küçümsüyorsun. 2022 oyunları olmasa da 2021 oyunlarını yüksek ayarlarda 60FPS açar. 2022 oyunlarını da orta ayarda 60FPS açar. Elden Ring bile orta ayarda 60FPS
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rx570 vardı bende ama çok ısınıyordu çözememiştim.Satıp 1060 aldım aynı performans 0 ısınma.
Fanlarında sorun vardı galiba çünkü bende öyle bir sorun yok.

Sapphire ITX veya MSI Armor modeliyse ısınma olabilir. Bazılarında ısınma sorunu yapabiliyor. Fakat bendeki Aorus modelinde 60 santigrat dereceyi geçtiğini görmedim henüz.
Evet ediğiniz gibi bende ITX modeli var 70-75 arası gidiyor ama İzmir'de yaşıyorum emin olun onun da etkisi oluyor, Nevşehir de yaşarken bu kadar ısınmıyordu.

Evet ediğiniz gibi bende ITX modeli var 70-75 arası gidiyor ama İzmir'de yaşıyorum emin olun onun da etkisi oluyor, Nevşehir de yaşarken bu kadar ısınmıyordu.
İzmir sıkıntı gerçekten ya 🙃 Stok fan olmamasına rağmen 1600 AF işlemcim yazın 75 derecelere çıkıyordu. Termal macunun dandikliğinin de biraz katkısı var😃 Şu an işlemcim 60 ekran kartım 55 derecelerde geziyor oyundayken.

RX570'i küçümsüyorsun. 2022 oyunları olmasa da 2021 oyunlarını yüksek ayarlarda 60FPS açar. 2022 oyunlarını da orta ayarda 60FPS açar. Elden Ring bile orta ayarda 60FPS.

590 vardı bende de yakın zamana kadar, God of War, New World gibi sürekli oynadığım birkaç oyunda hiç memnun değildim belki oyundan oyuna değişiyor demek daha sağlıklı olur.

Markası Sapphire'di.Arctic macun sürdüm yapılacak her şeyi yaptım ama sıcaklıktan dolayı darboğaz yapıyordu.Kasamın hava almamasından kaynaklı olabilir ama 1060 ta sıkıntı yok şuan.

590 vardı bende de yakın zamana kadar, God of War, New World gibi sürekli oynadığım birkaç oyunda hiç memnun değildim belki oyundan oyuna değişiyor demek daha sağlıklı olur.
Hocam ne yaptınız, ya ekran kartınızda bir sorun vardır ya da sizde yüksek FPS takıntısı olabilir :D RX 570 bile GOW en yüksek ayarlarda FSR ile 50 FPS civarı veriyor.

Benzer fiyatlara daha iyisi var ise neden olmasın 2.el piyasasını bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim bir RX 570 kullanıcısı olarak yıl olmuş 2023 hala idare ediyor. Ben bu imzada ki sistem de God of War oynadım ama sadece birkaç saat çünkü sürem yoktu. Alınabilir ama RX580 falan bakarsan 1-1.5 yıl daha fazla gider.

RX 570 ile RX 580 arasında 8-10FPS fark RX 570 bittiği zaman RX 580 de bitmiş olur.

Sadece Online oyunlar için alınır. AAA oyunlar için artık yetersiz. Eski mimari ve verimsiz.

AAA oyunlar için yetersiz demek doğru olmaz AAA yüksek 60FPS için yetersiz AAA orta 60 FPS
AAA orta - yüksek 50FPS için yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı