RX 570 4 GB LOL Düşük FPS Sorunu

Erhanişte

Centipat
Ayarlarım 1080P yüksek gölgeler düşük 130 FPS civarı alıyorum bir gariplik var gibi. Sistemim;
8 GB 3200 MHz RAM
Ryzen 5 2600
500 Watt power

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı bu oyun için kendini kullanma ihtiyacı hissetmiyor. Bende bugün açtım üyeliği fakat şöyle bir baktığımızda bunun hakkında çokça konu açıldığını görebiliriz. Ayrıca monitörün 60Hz ise LOL'de 60FPS den yukarısı 60FPS ile aynı olur. Herhangi bir sıkıntı yok. Monitörün 144P ise o zaman AMD kart ayarlarından oyunu optimize etme gibi ayar olması lazım orada performanstan kaliteye çek.

Güç seçeneklerinden işlemci güç modunu > Yüksek performansa al.

6. Sezon başlarında 960m ekran kartımla 230 260 arası fps alıyordum. FULL GRAFİKTE
Nedense grafikleri düşürdüğümde fps te düşüyordu maxa getirince yükseliyordu.

Şimdiki sezonda grafik gta 5 düzeyine geldi ya benimde fps 90 120 arasında geziyordu.
Yani senin pc ile alakalı durum değil.
Ekran kartı bu oyun için kendini kullanma ihtiyacı hissetmiyor. Bende bugün açtım üyeliği fakat şöyle bir baktığımızda bunun hakkında çokça konu açıldığını görebiliriz. Ayrıca monitörün 60Hz ise LOL'de 60FPS den yukarısı 60FPS ile aynı olur. Herhangi bir sıkıntı yok. Monitörün 144P ise o zaman AMD kart ayarlarından oyunu optimize etme gibi ayar olması lazım orada performanstan kaliteye çek.

Güç seçeneklerinden işlemci güç modunu > Yüksek performansa al.

Bu durum işlemciyi haddinden fazla ısındıracaktır. Ek olarak soğutucunuz yoksa önermem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı