RX 570 70 dereceyi geçtikten sonra ekran gidiyor

aatroxbf

Hectopat
Predator hunting grounds adlı oyunu oynarken bilgisayarımın ısısı 70 dereceyi aşıyor ve ekran kapanıyor ama sistemim hala çalışıyor. Neden kaynaklandığını bilen var mı?

Sistemim: Sapphire RX570 8 GB OC.

Intel Core i3 6098P 3.60 GHz.

PSU Rampage 500W 80+

8 GB RAM.
222 GB SSD.

Son olarak ana kartım: ASUS H11OM-K.

Telefondan yazıyorum, power kısmına gelip start demeniz gerekiyor. Dilersen internette OCCT power testi nasıl yapılır diye yazarsan rahatlıkla bu forumda veya başka yerde bulabilirsin.

Telefondan yazıyorum, power kısmına gelip start demeniz gerekiyor. Dilersen internette OCCT power testi nasıl yapılır diye yazarsan rahatlıkla bu forumda veya başka yerde bulabilirsin.

Power testi yaparken sorun buldu galiba error verdi.
1609277591839.png

Telefondan yazıyorum, Power kısmına gelip start demeniz gerekiyor. Dilersen internette OCCT Power testi nasıl yapılır diye yazarsan rahatlıkla bu forumda veya başka yerde bulabilirsin.

Eğer anladıysanız neden olduğunu yazabilir misiniz garantiye vericemde.

Bence de sorun PSU'dan kaynaklı, 70 derece çok normal bir sıcaklık yük altındaki bir kart için, servise göndermeden önce başka bir bilgisayarda test edin ekran kartını, servise gönderip uzun süre bekledikten sonra sonuç alamazsanız vaktiniz boşa gitmiş olur.

Geri
Yukarı