RX 570'te ekran gidiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkand.

Centipat
RX 570 i3 9100F sistemim var. PC'yi ilk açtığım zaman ve oyunda ekran gidiyor, yani renk geliyor. Mavi olsun, pembe olsun, siyah, sarı, mor vs. gibi. Bilgisayarcıya götürdüm, sorun yok dedi ama sorun hala devam ediyor. Lütfen siz yardımcı olun. Sinirden oyun oynuyamayacak duruma geliyorum bazen.

RX 570 sonuna kadar OC edilmiş bir kart olduğu için en fazla 2 sene götürür ekran kartında veya anakartında sorun vardır BIOS'a girebiliyorsan anakartta bir sorun çıkma olasılığı yüzde 40 bence ekran kartında problem.

RX 570 i3 9100F sistemim var. PC'yi ilk açtığım zaman ve oyunda ekran gidiyor, yani renk geliyor. Mavi olsun, pembe olsun, siyah, sarı, mor vs. gibi. Bilgisayarcıya götürdüm, sorun yok dedi ama sorun hala devam ediyor. Lütfen siz yardımcı olun. Sinirden oyun oynuyamayacak duruma geliyorum bazen.
Elindeki görüntü kablosunu anakarta tak öyle dene eğer gayet normal çalışırsa sorun ekran kartında sorun devam ediyorsa ram olduğunu düşünüyorum
Elindeki görüntü kablosunu anakarta tak öyle dene eğer gayet normal çalışırsa sorun ekran kartında sorun devam ediyorsa ram olduğunu düşünüyorum
Kullandığın harddisk veya ssd ile alakalı da olabilir

Elindeki görüntü kablosunu anakarta tak öyle dene eğer gayet normal çalışırsa sorun ekran kartında sorun devam ediyorsa RAM olduğunu düşünüyorum

Kullandığın harddisk veya SSD ile alakalı da olabilir

Görüntü kablosu nasıl takılıyor bilmiyorum
RX 570 sonuna kadar OC edilmiş bir kart olduğu için en fazla 2 sene götürür ekran kartında veya anakartında sorun vardır BIOS'a girebiliyorsan anakartta bir sorun çıkma olasılığı yüzde 40 bence ekran kartında problem.

Bende öyle düşünüyorum

Bütün RX570'ler OC'lu mu?

İlk başlangıçta AMD Radeon ayarlarını çalıştırmayın.
MSI Afterburner açın ve frekansı 1 GHz'e çekin. İzleme kısmında da GPU kullanımı ve frekansı vs işinize yarayan tüm şeyleri açın. Ama GPU frekansını açtığınıza emin olun.

Sonra oyuna girince sorun çözülüp çözülmeyeceğini göreceğiz.

Böyle rengarenk ekran, GPU arızası işaret eder ama.

Tek renk oluyor anlaşılan. Öncelikle WHQL sürücü indirin. RX 570 için stabil olarak sayabildiğim 20.1.3 sürümü var. Bunu bir deneyin, yok eğer hala varsa garantisi varsa ürünün servis verin. Kartta donanımsal bir arıza var gibime geliyor, farklı farklı renklerle tek renk olması durumu açıklıyor çünkü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı