Çözüldü RX 570 74 Derece Fakat Fanlar %25 Çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RTX3080TiSuper

Hectopat
RX 570 ekran kartımda GTA 5 ve PUBG Lite'da en fazla 74 derece oluyor ekran kartı ve daha fazla çıkmıyor. Sorum şu 74 derece'de çalışması sıkıntı çıkarır mı ? Fanlar %25'de çalışıyor otomatik olarak. MSI after burner'dan %50-%60 seviyesine çeksem nasıl olur ? Fanları %100 çalıştırırsam 50 derece'ye kadar bile düşebilir ama %100 çalıştırınca da fanlar yorulur bence 😅

Sizce ideal fan ayarlarını nasıl yapmalıyım ?

Bu arada undervolt yapmadım yapmaya gerek var mı ? FPS düşüşü olur mu ?

Model : RX 570 Sapphire Pulse.

Çözüm
Değerler fazlasıyla iyi. Ben soğutması diğer kartlara oranla daha kötü olan Armor model RX570 kullanıyorum. Sıfır RPM'den dolayı boşta 50 derecede fakat azıcık fan artırmayla 30'lu derecelere iniyor kolayca. Oyunlarda ise 75 dereceyi geçtiğini görmedim ve o sırada bile fan sesi duyulmayacak kadar azdı. Bu biraz kasanın konumu ve yalıtımına bağlı tabi.

Aynı zamanda Radeon yazılımını kullanarak da bir fan profili çizebilirsin. Mesela 70 dereceye geldiğinde %35 çalışsın, 65 dereceye geldiğinde %30 gibi. Sıfır RPM özelliğini kapatıp boştayken de küçük bir fan devri verebilirsin.
Ben MSI Afterburner üzerinden fan ayarlarımı böyle yaptım tam yükte 63 dereceyi geçmiyor.

Kartım Nitro+ RX 570

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    756,4 KB · Görüntüleme: 51
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı