RX 570, A Way Out'ta aşırı ısınıyor

Ali Bozkurtlar

Decapat
Arkadaşlarım, 3-4 gün önce yeni bilgisayar topladım. RX 570 ekran kartı, i5-9400F işlemci ancak ekran kartım aşırı ısınıyor. A Way Out oynarken 15-20 dakika içinde 80-81 derecelere çıktı, sonra oyunu kapattım. Radeon ayarlarında 150 üstü FPS alıyorum ancak ısınması çok yüksek. Beni telaşlandırdı. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    109,2 KB · Görüntüleme: 134
Öncelikle ekran kartının ve diğer sistem bileşenlerinin sıcaklık değerlerini kasa modeli, kasanın hava akışı, kasanın konumu ve ortam sıcaklığı da etkiler. Ayrıca birçok RX 570 modeli var ve bunlar arasında soğutma farkı var. Sizdeki hangi RX 570 modeli? Kullandığınız kasa modeli nedir?

Monitörünüz 144Hz mi?
HAYIR 75 DE NE ALAKASI VAR
Öncelikle ekran kartının ve diğer sistem bileşenlerinin sıcaklık değerlerini kasa modeli, kasanın hava akışı, kasanın konumu ve ortam sıcaklığı da etkiler. Ayrıca birçok RX 570 modeli var ve bunlar arasında soğutma farkı var. Sizdeki hangi RX 570 modeli? Kullandığınız kasa modeli nedir?
kasa modelim rampage victory rx570 gigabayte başka detay bilmiyorum evet kasamın yanındaki camı çıkarınca 65 e kadar düşüyor

kasa modelim rampage victory rx570 gigabayte başka detay bilmiyorum evet kasamın yanındaki camı çıkarınca 65 e kadar düşüyor
Kasanın hava akışı oldukça kötü bu yüzden de yan camı çıkarınca bariz sıcaklık düşmesi normal. Yan camı açık olarak kullanabilirsiniz. Önceden aldığınız 80-81 derece biraz yüksek olsa da öyle aşırı tehlikeli değerler değil. 65 derece oldukça iyi bir değer. Eğer sıcaklığı daha da düşürmek isterseniz fan ayarı yapabilirsiniz. Eğer sizin için yeterli olmaz ise fan ayarına ek olarak undervolt işlemi de yapabilirsiniz.

Madem 75 Hz FPS kısmını 75'e sabitleyin sonuçta 75 Hz ise fazlası bir işe yaramayacaktır ısınma değerleri de azalabilir böylece.

Geri
Yukarı