RX 570 AC Origins düşük FPS

Sistemim kötü bir sistem değil fakat Low ayarlarda 30 ile 60 FPS arası alıyorum. Ama sorun şu ki 60 FPS verebildiği yerde sürekli 20 30'lara düşüp 60'a tekrar çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim:
  • Ryzen 5 2600 (ısınma sorunu yok kule tipi soğutucu kullanıyorum 50 derece civarı oluyor oyunda)
  • MSI RX570 Armor OC 4 GB (fanlar ayarlı gayet serin çalışıyor)
  • 2x8 Crucial Ballistix RAM.
  • 600W PSU.
  • MSI A320M-A Pro.

Oyun içi değerlerinizi atabilir misiniz? Ayrıca ekran kartı sürücü sürümünüz nedir?

Oyun içi değerlerinizi atabilir misiniz? Ayrıca ekran kartı sürücü sürümünüz nedir?

21.5.1 fakat sürekli WattMan hatası alıyorum. GTA 5, AC Origins, AC Black Flag, Roblox, CS:GO, Valorant, Minecraft gibi oyunlarda sürekli donup kalıyor ve siyah ekran geliyor.

Bende de RX 570 4 GB ve R5 1600 AF olmasına rağmen her ayarda benzer değerler almıştım. Oyunun optimizasyonu çok sıkıntılıydı.

21.5.1 fakat sürekli WattMan hatası alıyorum. GTA 5, AC Origins, AC Black Flag, Roblox, CS:GO, Valorant, Minecraft gibi oyunlarda sürekli donup kalıyor ve siyah ekran geliyor.

Hocam 21.4.1 (WHQL) kurup tekrar dener misiniz? Ayrıca OCCT indirip 20-30 dakika boyunca power test yapın. Sorun güç kaynağında gibi geldi bana.

Hocam 21.4.1 (WHQL) kurup tekrar dener misiniz? Ayrıca OCCT indirip 20-30 dakika boyunca Power test yapın. Sorun güç kaynağında gibi geldi bana.

Dediklerinizi bire bir denedim hocam. AIDA 64 ile yaptım. Hiçbir sorun veya çökme yaşanmadı. Fakat herhangi bir oyunu oynarken böyle oluyor. Aşırı garip.

Dediklerinizi bire bir denedim hocam. AIDA 64 ile yaptım. Hiçbir sorun veya çökme yaşanmadı. Fakat herhangi bir oyunu oynarken böyle oluyor. Aşırı garip.

Hocam 21.4.1 (WHQL) sürücüsüne tekrar dönmeyi denediniz mi? Eski sürücülerde böyle bir sorun yaşıyor muydunuz?

Hocam oyunun optimizasyonu kötü bu bir etmen ayrıca RX 570 Armor çok ısınan bir ekran kartı oyun içinde sıcaklık değerlerine baktınız mı?

Fanları Custom ayarlarda kullanıyorum 46 47 derece civarında oyun içi.
Hocam 21.4.1 (WHQL) sürücüsüne tekrar dönmeyi denediniz mi? Eski sürücülerde böyle bir sorun yaşıyor muydunuz?

Eski sürücülerde çok nadir oluyordu fakat 21.4.1'den önce azıtmaya başladı iyice. Sistemimde ısınma sorunu yok gayet serin çalışıyor. PSU yetersiz olsa zorlanır fakat PSU gayet yeterli. Yük altında yarısını falan kullanıyor sistem. Çözemedim hala oyun zevkim kalmadı. Para olsa alacağım bir RTX3070.Gel gelelim Türkiye'de yaşıyoruz :D

Geri
Yukarı