RX 570 alınmalı mı?

Kağıt üzerinde öyle. Ama kullanımda performans farkı yok denecek kadar az. Yani Rx570 de 580'de 1060'ın rakibi demek yanlış olmaz ki zaten 570 ile 580 arasında da hatırı sayılır bir performans farkı yok.

800-900 liraya RX570 AMD grafik kartı satın almayı düşünen birisine benzer fiyat bandında olsa hadi neyse ama sırf fanatikliğiniz yüzünden olsa gerek 1700-1800 lira seviyesinde yani 2 katı pahalı olan eş değer bir Nvidia grafik kartı öneriyorsunuz. Bunu akılla, mantıkla izah edemiyorum kusura bakmayın.
Neyi önerdim gösterir misin? Mesajıma bak bakalım. Mümkünse dengi olan NVIDIA kartına bakın demişim değil mi? Bu şu anlama gelir; bütçen şayet el veriyorsa yükseltip denk bir NVIDIA ekran kartına bakmalısın. Boş yorum yapmak ve eleştiri yapacam diye kendini düşürüyorsun hocam. Adama tutup RTX 2080 felan önermedim yani. Fiyat da vermedim.

Neyi önerdim gösterir misin? Mesajıma bak bakalım. Mümkünse dengi olan NVIDIA kartına bakın demişim değil mi? Bu şu anlama gelir; bütçen şayet el veriyorsa yükseltip denk bir NVIDIA ekran kartına bakmalısın. Boş yorum yapmak ve eleştiri yapacam diye kendini düşürüyorsun hocam. Adama tutup RTX 2080 felan önermedim yani. Fiyat da vermedim.
Doğrudan önermiş olmasan da denk bir NVIDIA ekran kartına bakmalısın diyerek dolaylı olarak öneride bulunmuş oluyorsun zaten.
Benzer performansı neden iki katı daha fazla meblağ ödeyerek alsın. Samimi olarak soruyorum. Bunun mantıklı ikna edici bir gerekçesi var mı hakikaten ?
Nvidia oyun desteği ve yazılımsal olarak daha iyi konumda deme hiç çünkü AMD de çoktan aştı bu problemleri hatta daha iyi konumda desek yanlış olmaz.
Şimdi tekrar baştan tane tane oku belki anlarsın. Şaka bir yana neyse arkadaşım boşver.

Son düzenleme:
Sizce hangi modeli alınmalı?

Alınır, 8 aydır RX 570 kullanıyorum bugüne kadar bir sorun yaşatmadı. RX 590 mı GTX 1660 mı deseniz artık markaya göre kendinizi hangisine yakın hissediyorsanız alın derdim fakat RX 570'in NVIDIA tarafında bir rakibi yok. GTX 1650 var desen oda fiyatına göre ölü bir kart. Aynı şekilde GTX 1060'ı bile DX12 destekli oyunlarda geçiyor 570. Kronik bir sıkıntısı yok kesinlikle alınabilir.

İmzamda bulunan sisteminde ki ekran kartı tek fanlı, ala 4 ay oldu ilk gün gibi. Başta bende tek fandan dolayı şüphe duydum fakat araştırdım ki 2-3 fanlı modellerle arasında FPS farkı yok, olsa olsa 2-3 FPS oda zaten anlık olarak yaşanan durum. En fazla 76 server gördüm oda PUBG en yüksek ayarlarda 85 FPS veriyordu, herhangi bir overclock yapmadım, zaten overclock'tan yapmaktan hiç anlamam. 1060 6 GB modeli ile başbaşa bazı oyunlarda RX 570 büyük fark atıyor. Burda Nvidia ve İntel'i savunanların çoğu aldığı şeyi üste çıkarmak işinde.
İyi ki AMD sistem aldım, daha önce Nvidia ve Intel kullanıyordu.
Tek fanlı modeli alabilirsin bence, ayrıca geçen gün RAM'lerin 2600 MHz'de çalıştığını gördüm hemen 3000 MHz'e düzelttim ve aradaki farkı gördüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı