RX 570 bazı oyunlar açılmıyor

Ahmet Görkem

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Ben yeni bir bilgisayar aldım özellikleri şunlar;
ASUS A320M-R.
Ex RX570 (ASUS)
8 GB RAM.
AMD Ryzen 5 2600.
480GB SSD.
Windows 10 Pro.

Driverları kurdum ancak ekran kartı dying light, Metro 2033 gibi oyunlarda animasyon kısmı geldiği zaman kendini kapatıyor mesela Dying light yükleme ekranına kadar her şey normal ancak menü kısmı geldiği zaman (biliyorsunuz menü kısmında 3D animasyon var ve metroyu açmaya çalıştığımda direk kapanıyor biliyorsunuz ki onunki direk animasyon ile başlıyor) kendini kapatıyor ancak Minecraft, don't starve gibi oyunlar tıkır tıkır çalışıyor ekran kartı normal çalışıyor. Bir türlü çözemedim. Ekran kartını HDMI ile bağladım. Anakart ise hem HDMI hem VGA ile bağlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar. Ben yeni bir bilgisayar aldım özellikleri şunlar;
ASUS A320M-R.
Ex RX570 (ASUS)
8 GB RAM.
AMD Ryzen 5 2600.
480GB SSD.
Windows 10 Pro.

Driverları kurdum ancak ekran kartı dying light, Metro 2033 gibi oyunlarda animasyon kısmı geldiği zaman kendini kapatıyor mesela Dying light yükleme ekranına kadar her şey normal ancak menü kısmı geldiği zaman (biliyorsunuz menü kısmında 3D animasyon var ve metroyu açmaya çalıştığımda direk kapanıyor biliyorsunuz ki onunki direk animasyon ile başlıyor) kendini kapatıyor ancak Minecraft, don't starve gibi oyunlar tıkır tıkır çalışıyor ekran kartı normal çalışıyor. Bir türlü çözemedim. Ekran kartını HDMI ile bağladım. Anakart ise hem HDMI hem VGA ile bağlı.
Anakart HDMI ve VGA ile nereye bağlı ?

Görüntüyü sadece ekran kartın dan alın daha sonra BIOS sıfırlama yapın daha sonra ekran kartı sürücülerini DDU ile tamamen kaldırın ve güncel sürücüyü kurun yada bir önceki sürücüyü kurun tekrar deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı