RX 570 Boşta 50 Dereceyi Görüyor

Dostum 1-2 gündür uğraşıyordum şu undervolt üzerine. Bayağı güzel ayar yaptım seninde işine yarayabilir bir dene istiyorsan. Değerler şu şekilde;
memory mv.pnggpu mv.pngfan.png

Bu ayarları yaparsan GPU sıcaklığın 64 dereceyi geçmez ve fanların 2000-2100 RPM de sessiz çalışır. Eğer daha da sessizlik istiyorsan fanlarını 1000-1100 RPM e çekip GPU sıcaklığını 74 derecede tutabilirsin bu ayarlarla. Ayrıca memoryi 2000MHz ye çektiğim için fazladan FPS kazanırsın ve oyunlarda ani takılma problemin varsa çözebilirsin. Ve unutmadan Radeon Settingsten Freesynci etkinleştirip FPS limitleyiciyi ekran refresh rate'ine ayarla. Ve bu ayarı her oyuna özel yap, FPS limitini de refresh rate'inin 2 veya 3 FPS aşağısına ayarla. Örneğin Battlefield 1 oynarken 75Hz monitörüm için 73 FPS limit ayarlı. FreeSync ile beraber çok akıcı bir oyun oynayabilirsin. Ekran kartı performans artışı için birkaç örnek daha vereyim.
düz.png Stok

uv+2000mhz.pngUndervolt+2000MHz bellek

Dostum 1-2 gündür uğraşıyordum şu undervolt üzerine. Bayağı güzel ayar yaptım seninde işine yarayabilir bir dene istiyorsan. Değerler şu şekilde;
Eki Görüntüle 399294Eki Görüntüle 399295Eki Görüntüle 399296

Bu ayarları yaparsan GPU sıcaklığın 64 dereceyi geçmez ve fanların 2000-2100 RPM de sessiz çalışır. Eğer daha da sessizlik istiyorsan fanlarını 1000-1100 RPM e çekip GPU sıcaklığını 74 derecede tutabilirsin bu ayarlarla. Ayrıca memoryi 2000MHz ye çektiğim için fazladan FPS kazanırsın ve oyunlarda ani takılma problemin varsa çözebilirsin. Ve unutmadan Radeon Settingsten Freesynci etkinleştirip FPS limitleyiciyi ekran refresh rate'ine ayarla. Ve bu ayarı her oyuna özel yap, FPS limitini de refresh rate'inin 2 veya 3 FPS aşağısına ayarla. Örneğin Battlefield 1 oynarken 75Hz monitörüm için 73 FPS limit ayarlı. FreeSync ile beraber çok akıcı bir oyun oynayabilirsin. Ekran kartı performans artışı için birkaç örnek daha vereyim.
Eki Görüntüle 399302 Stok

Eki Görüntüle 399301Undervolt+2000MHz bellek
Radeon FreeSync için desteklenmez diyor.

bende de msi rx 570 armor modeli var boşta 42 derecede. senin kart ya havalanamıyor, ya da kartını kullanan virüsler mevcut sisteminde.

Hangi şehirde yaşıyorsunuz blmiyorum ama sıcaklıklar artınca bir de kasa havalandırması yoksa normal 50 derecelere çıkması.

Eki Görüntüle 399294Eki Görüntüle 399295Eki Görüntüle 399296

Eki Görüntüle 399302 Stok

Eki Görüntüle 399301Undervolt+2000MHz bellek
Hocam bu ayarlar hayla iş görür mü? Ona göre birdaha yapacağım, yükte 80 derece almaya başladım.

Merhaba hocam, amacım konuyu hortlatmak değil :') Bende aynı sorunu yaşıyorum. Belki çözümünü bulmuşsunuzdur diye yazmak istedim. Çözdüyseniz yardımcı olur musunuz bana da lütfen? Herhangi bir iletişim adresi varsa bırakabilirim sorun değil. Yeter ki çözülsün sorunum.
//Aynı ekran kartı kartını kullanıyoruz.

Öncelikle merhaba . Aynı sorunu ben de yaşıyordum sapphire pulse rx570 256bit 4gb kullanıyorum. 144hz monitörüm vardı ve ekran hzini 144hz kullanıyordum. 144HZ kullanırken baktım sıcaklığım 54 derece olmuş. Çok fazla araştırdım pek yardımcı bir şey bulamadım.
Aklıma görüntüyü 60hz yapmak geldi. Başta 144hz kullanıyorken 60hz kötü gelecektir fakat ekran kartı sıcaklığı düşürmek için yapmalısın. Şu an arkada 10 sekmeli google ve microsoft teams açık ekran kartı sıcaklığım fanlar otomatikteyken 33 UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR

Geri
Yukarı