Sapphire RX580 boşta 50 dereceyi görüyor

1615463424097.png

Örnek olarak kasamda çalışan fan yok şu an. Tamamen sessiz. Boşta sıcaklıklar bu şekilde.

Peki şu TRIXX olayı nedir, Bundan kaynaklı birşey olabilir mi?

Eki Görüntüle 917112
Hayır. DLSS tarzı bir özellik bu. Çözünürlüğü düşürüp daha sonra upscale etmeyi sağlayan bir özellik bu. Sıcaklıkların gayet normal. Bu kadar kafanı yoracak bir şey değil. Otomatik fan yerine manuel fan yaptığın zaman sıcaklıkların 30-33ü geçmeyecektir zaten.

Sapphire.exe uygulamasında TRIXX bolümünde şöyle birşey gördüm, bundan kaynaklı birşey olabilir mi?

Kasamın hava akışı iyi, işlemcim yükte bile 60'ı geçmez. Onun macununu daha yeni yeniledim.

Ekran kartınız belirli bir sıcaklığa kadar fanları döndürmüyor.
Bu durumda değerlerin artmasına sebep oluyor ki gayet normal.
İsterseniz fanları kendiniz ayarlayın o zaman değerler daha iyi olacaktır.
Macun değiştirmek en son seçeneğiniz olsun yani. :)

Hayır. DLSS tarzı bir özellik bu. Çözünürlüğü düşürüp daha sonra upscale etmeyi sağlayan bir özellik bu. Sıcaklıkların gayet normal. Bu kadar kafanı yoracak bir şey değil. Otomatik fan yerine manuel fan yaptığın zaman sıcaklıkların 30-33ü geçmeyecektir zaten.
Ekran kartınız belirli bir sıcaklığa kadar fanları döndürmüyor.
Bu durumda değerlerin artmasına sebep oluyor ki gayet normal.
İsterseniz fanları kendiniz ayarlayın o zaman değerler daha iyi olacaktır.
Macun değiştirmek en son seçeneğiniz olsun yani. :)
1615463825739.png

Kasa şuan boşta ve 53 dereceyi gördüğü anda 17 hızda fanlar çalışmaya başladı.

Eki Görüntüle 917119

Kasa şuan boşta ve 53 dereceyi gördüğü anda 17 hızda fanlar çalışmaya başladı.

Evet hocam hiçbir sorun yok, fanlar dönmediği zaman ekran kartının bir süre sonra sıcaklık değerleri artacaktır, çok normal.
İsterseniz %35'e ayarlayın, 1-2 dakika bekleyin ve sonuçları paylaşın.
Durum normale dönecektir.
Eğer fanlar çalıştığı hâlde boşta 50-55 derecelere ulaşıyorsa, o zaman başka şeyler konuşabiliriz.

1615464049753.png

Benim fanlarım %50'de çalışmasına rağmen sıcaklıklar 55 derece, hâlinize şükredin. :D

Evet hocam hiçbir sorun yok, fanlar dönmediği zaman ekran kartının bir süre sonra sıcaklık değerleri artacaktır, çok normal.
Eğer fanlar çalıştığı hâlde boşta 50-55 derecelere ulaşıyorsa, o zaman başka şeyler konuşabiliriz.
Tamamdır, yük altındaki değerleri de birazdan size atarım sağolun.

Eki Görüntüle 917131
Benim fanlarım %50'de çalışmasına rağmen sıcaklıklar 55 derece, hâlinize şükredin. :D
Hocam 3 dakika Mafia 1 Definitive edition oynadım, işlemci 55 iken ekran kartı 73.
IMG_20210311_150742.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı