RX 570 Bozuk Görüntü

• Konuyu başlatan Reqi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 51
  • Görüntüleme 5B
Yemin ediyorum bu Asus servisi şaka gibi ya.. Aradılar bugün kartı göndermiştim ellerine ulaşmış ve ilk testten sorunsuz geçmiş. İkinci teste sokacağız dendi ondada sorun çıkmaz ise kartınızı geri yollayacağız diyor. Yaşadığınız sorun anakart ram veya güç kaynağı ilgili olabilir diyor fakat ben 5 gündür Asus GTX 660 kullandığımı hiç bir sorun çıkmadığını söyledim adam cevap veremedi ve 2. testimizden sonra detaylı şekilde bilgilendirme yaparız dedi. Tahminim 2.de de sorun çıkmayacak ve kartı geri yollayacaklar..

Bu yüzden video çekip yollamanız daha garanti olacaktır. Fakat böyle yapmaları çok tuhaf, pc bileşenlerinde Asus çamura yatmazdı. Açıkçası yurtdışı ürünü'nü bile ücretsiz tamir ettirmiştim.

Acaba gerçekten de kartta sorun yokta sistemde ki başka bir bileşenden mi kaynaklanıyor? Yada ekran kartının sürücüsünden? Genelde sürücü sorunu da oluyor.

Acaba gerçekten de kartta sorun yokta sistemde ki başka bir bileşenden mi kaynaklanıyor? Yada ekran kartının sürücüsünden? Genelde sürücü sorunu da oluyor.
5,6 gündür Asus Nvidia GTX 660 kullanıyorum sorun yok.. Bana Asus'un sitesinden sürücüyü indir kur dedi, baktım oradaki sürüm baya eski 1 sene önce civarı yayınlanmış. Bu kart Amd değil mi? Evet Amd. Peki Amd'nin sitesinden indirip neden kuramıyorum ? Bunlar gerçekten insanı aptal yerine koyuyorlar.
Bu yüzden video çekip yollamanız daha garanti olacaktır. Fakat böyle yapmaları çok tuhaf, pc bileşenlerinde Asus çamura yatmazdı. Açıkçası yurtdışı ürünü'nü bile ücretsiz tamir ettirmiştim.
Kartı bir şey yok deyip geri yollarlarsa gelince her bilgisayarı açtığımda görüntüyü kamera ile kayıt edeceğim. Fakat videoyu yollama gibi bir imkanım olur mu bilmiyorum servis kaydına ne resim ne de video koyuluyor. Ben kutunun içine kanıt için görüntüyü çıktı alıp koymuştum.

5,6 gündür Asus Nvidia GTX 660 kullanıyorum sorun yok.. Bana Asus'un sitesinden sürücüyü indir kur dedi, baktım oradaki sürüm baya eski 1 sene önce civarı yayınlanmış. Bu kart Amd değil mi? Evet Amd. Peki Amd'nin sitesinden indirip neden kuramıyorum ? Bunlar gerçekten insanı aptal yerine koyuyorlar.

Kartı bir şey yok deyip geri yollarlarsa gelince her bilgisayarı açtığımda görüntüyü kamera ile kayıt edeceğim. Fakat videoyu yollama gibi bir imkanım olur mu bilmiyorum servis kaydına ne resim ne de video koyuluyor. Ben kutunun içine kanıt için görüntüyü çıktı alıp koymuştum.

Artık o şekilde yapmanız gerekmiyor. Asus servis kayıt kısmında istediğiniz dosya biçimini mail yoluyla gönderebiliyorsunuz. Kayıtınıza belgeler işliyor.

@Reqi ben de RX 570'i alıp herşeyi olması gerektiği gibi yaptıktan yaklaşık 1/2 hafta sonra ekranın yarısı yok oldu, VRAM dediler. Ben ise sürücüyü güncelledim ve düzeldi. Şuan fotoğrafını bulamadım ama bi dene bence, çünkü gerçekten kullanılmaz durumdaydı ve ben bile VRAM den olduğuna artık inanmıştım ama sadece sürücüyü güncelliyince eski haline geldi.
Bu arada o 1-2 haftalık süreçte hiçbir güncelleme almamıştı bilgisayarım.
Hangi sürücüyü kurdunuz? Benim oyunlarda hiç bir problem yok kart yükte sorunsuz çalışıyor. İş masa üstüne gelince saçmalamaya başlıyor. Bana da ilk başta yazılımsal geldi fakat uzun süre devam etmesi donanımsal olacağını düşündüm, burada da açtığım konuya herkes garanti VRAM sorunu yazınca hemen gönderdim. Asus'un kendi sitesinde sürücü eski ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING Sürücüler & Araçlar | Ekran Kartı | ASUS Türkiye AMD'nin sitesinde ise en günceller mevcut.
Artık o şekilde yapmanız gerekmiyor. Asus servis kayıt kısmında istediğiniz dosya biçimini mail yoluyla gönderebiliyorsunuz. Kayıtınıza belgeler işliyor.
Evet mail yolu ile görüntü kanıtlarını gönderdim. Ürünümün seri numarasına kayıt olmuştur. Video göndermek aklıma gelmedi.

@Reqi Hangi sürücüyü kurduğumu hatırlamıyorum ama daha güncel bir sürücü kurmuştum.
Bende altta olduğu gibi oluyor, çoğu oyun VRAM ya da RAM dan dolayı hata verdiğini söyleyip hiç açılmıyordu. Açıkçası hiç net hatırlamıyorum baya geçti üstünden.
S91109-005551.jpg
S91109-005540.jpg

Wallpaper uygulaması daha geçen ay aldığım Radeon güncellemesi ile düzeldi. İnsanlar sorunun VRAM den kaynaklı olduğunu ya da benim beceriksizliğim olduğunu, sürücüyü doğru kuramadığımı söylemişti ama dediğim gibi sadece güncelleme alarak düzelttim sorunu. Eğer benzer bir olaysa yaşadığımız daha detaylı anlatabilirim.

Bence eski ve yeni bütün sürücüleri güzelce deneyin. Her sürücü denemesinde güvenli mod'da DDU ile silerek yapın. Üzerine kurmayın tekrardan. Bir de mutlaka WHQL sürücü kurun Beta olanlara bulaşmayın. Bir de böyle deneyin. RX 570'de bu sorunlar çok oluyor ve genelde sürücü ile düzeliyor. Bir de servise sorun bakalım sorun yaşamadık demişler size hangi sürücüyü kurmuşlar test için kart geldiğin de onu da bir kurar denersiniz.

Bence eski ve yeni bütün sürücüleri güzelce deneyin. Her sürücü denemesinde güvenli mod'da DDU ile silerek yapın. Üzerine kurmayın tekrardan. Bir de mutlaka WHQL sürücü kurun Beta olanlara bulaşmayın. Bir de böyle deneyin. RX 570'de bu sorunlar çok oluyor ve genelde sürücü ile düzeliyor. Bir de servise sorun bakalım sorun yaşamadık demişler size hangi sürücüyü kurmuşlar test için kart geldiğin de onu da bir kurar denersiniz.
Bana ikinci testten sonra bilgi bile verilmedi bunların müşteri ile ilişkisi gerçekten berbat. Onarım takipten baktığımda kargoya vermişler bile kartı ve beni hiç bir şekilde bilgilendirmediler.

Bana ikinci testten sonra bilgi bile verilmedi bunların müşteri ile ilişkisi gerçekten berbat. Onarım takipten baktığımda kargoya vermişler bile kartı ve beni hiç bir şekilde bilgilendirmediler.

Valla garanti konusunda Asus çok iyidir ama neden öyle yaptılar inanın bende bilmiyorum.

Valla garanti konusunda Asus çok iyidir ama neden öyle yaptılar inanın bende bilmiyorum.
Bilmiyorum bende neden böyle oldu yarın arayacağım.
Merhaba arkadaşlar, garantiye yolladığım kartım ile ilgili bilgi almak için Asus'a mail attım bunun sonucunda gelen mesaj "Üründe yapılan incelemeler sonucunda donanımsal herhangi bir sorun görüntülenmemiştir. Üründe yapılan memory ve gpu testlerini başarı bir şekilde geçmiştir. Genel bakım ve kontroller yapılarak onarım işlemi tamamlanmıştır." şu şekilde oldu. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim ? Beni arayan arkadaş sorunun yazılımsal olacabileceğini sürücüleri Asus'un kendi sitesinden indirip kurmamı söylemişti. Yorumlarını bekliyorum.
Bilmiyorum bende neden böyle oldu yarın arayacağım.
Merhaba arkadaşlar, garantiye yolladığım kartım ile ilgili bilgi almak için Asus'a mail attım bunun sonucunda gelen mesaj "Üründe yapılan incelemeler sonucunda donanımsal herhangi bir sorun görüntülenmemiştir. Üründe yapılan memory ve gpu testlerini başarı bir şekilde geçmiştir. Genel bakım ve kontroller yapılarak onarım işlemi tamamlanmıştır." şu şekilde oldu. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim ? Beni arayan arkadaş sorunun yazılımsal olacabileceğini sürücüleri Asus'un kendi sitesinden indirip kurmamı söylemişti. Yorumlarını bekliyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum... :(
Bugün yine mail attım Asus'a cevap olarak "AMD internet sitesi içerisinden sürücüleri kontrol ederek güncellemelerinizi yapabilirsiniz. Ürününüz donanım testlerinden başarılı bir şekilde geçmiştir." dendi.
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı