RX 570 CoD 4 düşük FPS

splinter

Picopat
Daha fazla  
RX570 ekran kartım var. CoD 4 (2007 versiyon) oyun kasılıyor ve yüksek FPS ve akıcılık yok. V-Sync açsam biraz düzeliyor ama tam olarak değil. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda aldığınız FPS nedir, monitör marka model?

Oyun ekran kartı olmadan bile çalışır(!), darboğaz yapma olasılığı bile yok.

Kısaca kahkaha attım evde, teşekkürler. İşlemci modelini biliyor musun darboğaz yapmaz diye söz söylüyorsun? Ayrıca bu tür eski oyunlar düşük ayarlarda ve çözünürlükte ekran kartına yük bindirmez ve düşük FPS sorunu ortaya çıkar. Bilip bilmeden konuşmayın, rica ediyorum.

Kısaca kahkaha attım evde, teşekkürler. İşlemci modelini biliyor musun darboğaz yapmaz diye söz söylüyorsun? Ayrıca bu tür eski oyunlar düşük ayarlarda ve çözünürlükte ekran kartına yük bindirmez ve düşük FPS sorunu ortaya çıkar. Bilip bilmeden konuşmayın, rica ediyorum.
Oyunun senden istediği işlemci Pentium 4, oyun çok eski haliyle ne ekran kartı gerektirir nede işlemci. Evet, işlemci Örneğin G2030 olsun, ekran kartı da RX 570 olsa bile düşük çözünürlükte işlemci oyunu üstleniyor GPU %20 kullanım olsa bile 60 üstü alması gerekirdi. Bilip bilmeden konuşmuyorum oyunun yapısını biliyorum bir çok PC de oynadım çünkü.
Olay yüksek çözünürlüğe alıp işlemeci yükünü azaltmak değil. Oyun arkadaşın işlemcisine ne kadar yük bindirebilir ki? RX570 bir sistemi var sonuçta, quad core sistem ile RX570 kullandığını düşünmüyorum. Darboğaz dendiğinde her şey çözünürlük yükseltmek değildir.

Oyunun senden istediği işlemci Pentium 4, oyun çok eski haliyle ne ekran kartı gerektirir ne de işlemci. Evet, işlemci örneğin G2030 olsun, ekran kartı da RX 570 olsa bile düşük çözünürlükte işlemci oyunu üstleniyor GPU %20 kullanım olsa bile 60 üstü alması gerekirdi. Bilip bilmeden konuşmuyorum oyunun yapısını biliyorum birçok PC de oynadım çünkü.

O kadar oynama süreniz işe yaramamış demek ki. Pentium 4 işlemci o zamanın ekran kartları için geçerli minimum işlemci olarak konulmuştur oraya. RX570 gibi güçlü bir ekran kartına tak bakalım Pentium 4, droplardan başını kaldıracak mısın?

Bu olayların %20'si-%30'u yok. Çözünürlük ve ayar yükseltildiği takdirde, isterse 2000 yapımı mario olsun ekran kartına yük biner ve bu doğrultuda kullanım artar. Kullanım artınca da haliyle FPS de artar. Bu kadar basit, 1000 saat oyna bunu bilmedikten sonra yararı yok.

Ayarları en yükseğe alın.
Zaten en yüksekte. Hepsi çüzünürlük, grafikler yüksek en yüksekte.
Oyunda aldığınız FPS nedir, monitör marka model?
FPS ölçmedim ancak oyunu oynarken bildiğin kasılıyor. Vsync kapatsam oyun daha hızlanıyor ancak yine yer yer droplar oluyor. Mümkün olduğunda 60 fps sabit oynamak istiyorum bu yüzden vsync açıyorum. 60 hz monitor Fujistu L20T-2.

Zaten en yüksekte. Hepsi çüzünürlük, grafikler yüksek en yüksekte.

FPS ölçmedim ancak oyunu oynarken bildiğin kasılıyor. Vsync kapatsam oyun daha hızlanıyor ancak yine yer yer droplar oluyor. Mümkün olduğunda 60 fps sabit oynamak istiyorum bu yüzden vsync açıyorum. 60 hz monitor Fujistu L20T-2.
AMD'nin denetim masasından "düşey renkronizasyon" veya "dikey eşitleme" olması lazım. Bu iki yazdığımdan biri açıksa muhtamelen bu yüzden yapıyordur. Bu dikey eşitleme VSYNC görevi görüyor.

Geri
Yukarı