RX 570 Crysis açılmama sorunu

VitoScalettaaa

Centipat
Steam üzerinden Crysis satın aldım ancak indirdikten sonra oyunu açamadım. Oyun açıldıktan sonra birkaç saniye siyah ekranda kalıp kapanıyor. Nasıl bir çözüm yolu izlemem gerekir? Ekran kartım RX570.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası -> Programlar ve özellikler -> Windows özelliklerini aç veya kapat -> Eski bileşenler -> DirectPlay ayarını devreye sokun. Bu eski oyunlar için desteği aktif hale getirir. Sorununuzu çözebilir.

Benim eski oyun açılıyordu (Sniper Ghost Warrior 2) ancak sadece monitöre yansıyan görüntü bozulması vardı. Bir tane DLL hata raporunda sorunlu olarak görünüyordu.
Aşağıya eklediğim linkte directx indirme aracı var, indirince düzelmişti. Tabii aynı sorun olup olmadığını bilemeyiz. O yüzden hata raporuna bakmanız daha iyi olur.

Oyun eski olduğundan 32 bit 64 bit olayı vardı. İlk önce uyumluluk modunu Windows Vista olarak değiştirip öyle açar mısınız?
aynı sorunu yine yaşıyorum
Denetim Masası -> Programlar ve özellikler -> Windows özelliklerini aç veya kapat -> Eski bileşenler -> DirectPlay ayarını devreye sokun. Bu eski oyunlar için desteği aktif hale getirir. Sorununuzu çözebilir.
eski bileşenler seçeneğini göremiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı