Çözüldü RX 570, Days Gone 40 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Oyunda Very Low'a da alsam Ultra'ya da alsam 40 FPS alıyorum. Daha 2 gün önce High ayarlarda 55-70 FPS akıcı oynuyordum kafayı yedirtti bana işlemci kullanımı öncekinden daha yüksek %60-80'lerde oynarken şimdi 90-98'lerde oynuyorum. Sistemin özellikleri
RX 570
i5 7400
8 gbb DDR 4
Sorun RAM'den değil veya darboğaz da yok. İkisinden biri olsaydı zaten 2 gün önce de sorunu yaşardım. Bilgisayara 2 günde ne yapmış olabilirim yanlışlıkla ne olabilir acaba?

Çözüm
Arka planda çalışan bir uygulama, güncelleme var mı?

Oyun konsolda da az çok sıkıntılıydı. Bazı bölümlerde acayip kasıyordu.
PC'de de böyle bir durum mevcut sanırım. RAM'e daha fazla yük biniyor. 8 GB bu devirde yetersiz bu arada. Minimum 16 yapmanız tavsiyemdir.

Hayır yok.

Aynı yerde FPS farkı var RAM kullanımı 5000 MB.

İzlemiş olduğum onca benchmarkta oyun 8 GB RAM limitini 1080P'de dahi aşıyor. Belki ilerlemiş olduğunuz bölümler o bahsettiğiniz 2 gün önceki kısımlara oranla daha fazla belleğe yükleniyordur.

Hocam hemen hemen aynı sorun bende de var 40 50 FPS arası ve acayip ama acayip derecede takılmalar var darboğaz değil bildiğin Slow mo oluyor oyun takılıyor kafayı yiyeceğim bende sorunu çözersen bir cevap olarak yazarsan sevinirim.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Saçma bile olsa buglı oyunlarda böyle sıkıntılar çıkabiliyor. Oyunu açtıktan sonra arka planda iş yapıp oyuna girersem bu sıkıntı çıkıyor (arka plandaki işimi kapatsam da aynı). Benimle aynı sorunu olan arkadaşım denesin, belki düzelir.
Hocam hemen hemen aynı sorun bende de var 40 50 fps arası ve acayip ama acayip derecede takılmalar var darboğaz değil bildiğin slow mo oluyo oyun takılıyo kafayı yicem bende sorunu çözersen bi cevap olarak yazarsan sevinirim.

Arka planda çalışan bir uygulama, güncelleme var mı?

Oyun konsolda da az çok sıkıntılıydı. Bazı bölümlerde acayip kasıyordu.
PC'de de böyle bir durum mevcut sanırım. RAM'e daha fazla yük biniyor. 8 GB bu devirde yetersiz bu arada. Minimum 16 yapmanız tavsiyemdir.

Hayır yok.

Aynı yerde FPS farkı var RAM kullanımı 5000 MB.

İzlemiş olduğum onca benchmarkta oyun 8 GB RAM limitini 1080P'de dahi aşıyor. Belki ilerlemiş olduğunuz bölümler o bahsettiğiniz 2 gün önceki kısımlara oranla daha fazla belleğe yükleniyordur.

Hocam hemen hemen aynı sorun bende de var 40 50 FPS arası ve acayip ama acayip derecede takılmalar var darboğaz değil bildiğin Slow mo oluyor oyun takılıyor kafayı yiyeceğim bende sorunu çözersen bir cevap olarak yazarsan sevinirim.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Saçma bile olsa buglı oyunlarda böyle sıkıntılar çıkabiliyor. Oyunu açtıktan sonra arka planda iş yapıp oyuna girersem bu sıkıntı çıkıyor (arka plandaki işimi kapatsam da aynı). Benimle aynı sorunu olan arkadaşım denesin, belki düzelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunda Very Low'a da alsam Ultra'ya da alsam 40 FPS alıyorum. Daha 2 gün önce High ayarlarda 55-70 FPS akıcı oynuyordum kafayı yedirtti bana işlemci kullanımı öncekinden daha yüksek %60-80'lerde oynarken şimdi 90-98'lerde oynuyorum. Sistemin özellikleri
RX 570
i5 7400
8 gbb DDR 4
Sorun RAM'den değil veya darboğaz da yok. İkisinden biri olsaydı zaten 2 gün önce de sorunu yaşardım. Bilgisayara 2 günde ne yapmış olabilirim yanlışlıkla ne olabilir acaba?

İmzamdaki sistem ile 2K Yüksek ayarlarda 60 FPS alıyorum. Motion Blur ayarını kapattığımda gram takılma kasma olmuyor. Sizde deneyebilirsiniz. RAM yetmediği içinde olabilir bu arada. Bende 12 GB RAM kullanımı oluyor.

Oyunda Very Low'a da alsam Ultra'ya da alsam 40 FPS alıyorum. Daha 2 gün önce High ayarlarda 55-70 FPS akıcı oynuyordum kafayı yedirtti bana işlemci kullanımı öncekinden daha yüksek %60-80'lerde oynarken şimdi 90-98'lerde oynuyorum. Sistemin özellikleri.
RX 570.
i5 7400.
8 gbb DDR 4

Sıcaklık değerleri nelerdir hocam?

Sıcaklık değerleri nelerdir hocam?

Kardeşim geç gordum kusura bakma sicaklik değerleri 66 derece işlemci 68 derece ekran kartı.
İmzamdaki sistem ile 2K yüksek ayarlarda 60 FPS alıyorum. Motion blur ayarını kapattığımda gram takılma kasma olmuyor. Sizde deneyebilirsiniz. RAM yetmediği içinde olabilir bu arada. Bende 12 GB RAM kullanımı oluyor.

Geç gordum kusura bakma 2 K veya 4 knoyun oynamak istersem dediğiniz gibi RAM'e gerçekten yüklenir sizin 2 k dediğiniz kaça kaç çözünürlük (örneğin 1920x1080 gibi)

Geri
Yukarı