Days Gone PC FPS düşmesi

arthurmorgan35

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Days Gone'yi dün Steam sürümünü almıştım, oyunda şöyle bir problem var. İlk giriş yaptığımda aşırı derecede oyun takılmaya uğruyor sürekli FPS düşmesi girip duruyor fakat 5 dk sonra oyun yağ gibi akmaya başlıyor. Sistemim oyun için yeterli kaldı ki zaten diğer oyunlarda bu problemi yaşamıyorum, sorunun oyundan kaynaklandığını düşünüyorum sizde yaşıyor musunuz bu problemi?

Not: İlk 5dk da CPU kullanımı sürekli tepe seviyede %100, 5 Dk'dan sonrasında 40-50 civarı kullanıyor (tekrar belirteyim başka bir oyunda bu problem yok)

Sistem nedir ? Oyun SSD'de mi kurulu ?

Sis
sistemle ilgili bir sorun olmadığına eminim gereksinimlerini karşılıyor makina. hdd kurulu
sistemle ilgili bir sorun olmadığına eminim gereksinimlerini karşılıyor makina. hdd kurulu
Ekran kartı NVIDIA ise GeForce Experience'te Days Gone için sürücü güncellemesi var. Onu yapmış mıydınız?
evet hatta girmeden önce yapmıştım güncellemeyi
İşlemciyi çok ısıtan bir oyun. Ama sonradan toparlıyor demişsiniz. HDD problemi olabilir. Haritayı ilk girişte yüklemeye çalışırken takılmalar yapıyordur.
dediğiniz mantıklı fakat hdd kaynaklı bir sorun olsaydı diğer oyunlarda da bu sorunu yaşardım örnek rdr2 de hiç sıkıntısız oynayabiliyorum
Ekran kartının modeli nedir oyuna uygun güncelleme gelmiş olabilir.
sistemim güçlü, güncelleme yapıldı
sistemle ilgili bir sorun olmadığına eminim gereksinimlerini karşılıyor makina.

Sistemle ilgili bir sorun olmadığına eminim gereksinimlerini karşılıyor makina.
Sistem sorulduysa söyleyin hocam. Ayıp birşey değil.
arthurmorgan35-adlı-kullanıcının-mesajından-alıntı.PNG

HDD buna sebep olabilir. Her oyunda olmaması bir şeyi değiştirmez. Mesela ben de RDR2'yi 5400 RPM taşınabilir HDD ile kablolu sorunsuz oynuyorum. Ama çok daha basit bazı oyunlar HDD ile sıkıntı çıkarıyor. Örneğin City Car Driving, Ori and the Will of the Wisps, The Witcher 3. Bunun aksine RDR2, Death Stranding, Cyperpunk 2077, GTA 5 gibi oyunları da sıkıntısız oynuyorum.

Sistemle ilgili bir sorun olmadığına eminim gereksinimlerini karşılıyor makine. HDD kurulu.

Dediğiniz mantıklı fakat HDD kaynaklı bir sorun olsaydı diğer oyunlarda da bu sorunu yaşardım örnek RDR2 de hiç sıkıntısız oynayabiliyorum.

Sistemim güçlü, güncelleme yapıldı.

Sistemle ilgili bir sorun olmadığına eminim gereksinimlerini karşılıyor makine.

Devlet sırrı değilse söyleyin hocam, daha rahat yardımcı olabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı