Çözüldü RX 570 donma ve siyah ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ömer_Engin

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce Sapphire RX570 Pulse mini ITX 4GB modelinden satın aldım. Oyun oynarken arada sırada ilginç bir şekilde oyun donuyor ve biraz bekleyince monitörde sinyal yok yazısı beliriyor. Fakat hala PC çalışıyor ama tepki yok. Discord'dan falan da ses gelmiyor. Kilitleniyor PC. 2 Driver ile denedim (Adrenalin 18.10.1 ve 18.9.3) sonuç aynı. Eski GTX 1050 kartımla hiçbir sorun yoktu o yüzden ekran kartından kaynaklandıgını düşünüyorum. Yardımlarını bekliyorum.

Eğer imzadaki güç kaynağı ile kullanıyorsanız; güç kaynağı bu sistem için yetersiz görünüyor. İşlemci de hız aşırtmalı olduğu için daha da fazla güç tüketecektir. Bu sistemi sorunsuz olarak kullanmanız için güç kaynağı değişimi şart.

Güç kaynağınız besleyemiyor gibi geliyor.
Eğer imzadaki güç kaynağı ile kullanıyorsanız; güç kaynağı bu sistem için yetersiz görünüyor. İşlemci de hız aşırtmalı olduğu için daha da fazla güç tüketecektir. Bu sistemi sorunsuz olarak kullanmanız için güç kaynağı değişimi şart.
İmzamı güncellemeyi unutmuşum özür dilerim. :)
Şu anda 500 Watt 80+ FSP HEXA güç kaynagını kullanıyorum.
EDİT: Dün gece 1 el rekabetçi CS:GO maç oynadım onda sorun çıkmadı. Sorun PUBG ye özel olabilir. Ayrıca crash yedigimde ekran karti driver uygulamasi kapaniyor.
Sorunu çözdüm arkadaşlar işlemci OC den kaynaklıymış. :)
Arkadaslar sorun hala devam etmekte islemci OC kapattım ama duzelmedi.

Ben de aynı sorunu alıyordum çözümü biraz farklı gelebilir ama hertz ayarlarıyla biraz oynadım düzeldi bir de benim dediğimi denemelisin (youtube'dan hertz ayarı değiştirmeye bakabilirsin eğer bilmiyorsan.) Yalnız çok yüksek veya çok az yapmamaya gayret göstermelisin aksi takdirde başka sorunlar ortaya çıkabiliyor

Ben de aynı sorunu alıyordum çözümü biraz farklı gelebilir ama Hertz ayarlarıyla biraz oynadım düzeldi bir de benim dediğimi denemelisin (YouTube'dan Hertz ayarı değiştirmeye bakabilirsin eğer bilmiyorsan.) Yalnız çok yüksek veya çok az yapmamaya gayret göstermelisin aksi takdirde başka sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Hertz'den kaynakli degilmis hocam. Ben cözdüm sorunu. Driver ayarlariyla oynadim biraz duzeldi. :)

Hertz'den kaynakli degilmis hocam. Ben cözdüm sorunu. Driver ayarlariyla oynadim biraz duzeldi. :)
Ne yaptığınızı tam anlatabilir misiniz ? Bu sorunu ben de yaşıyorum ve aslında bilgisayar kilitlenmiyor doğruca kapalı duruma düşüyor. Bu sorunu baya inceledim ve TeamViewer gibi programlar bilgisayarı kapalı algılıyor. Sadece PSU güç vermeye devam ettiği için çalıştığını düşünüyorsunuz.

Ne yaptığınızı tam anlatabilir misiniz ? Bu sorunu ben de yaşıyorum ve aslında bilgisayar kilitlenmiyor doğruca kapalı duruma düşüyor. Bu sorunu baya inceledim ve TeamViewer gibi programlar bilgisayarı kapalı algılıyor. Sadece PSU güç vermeye devam ettiği için çalıştığını düşünüyorsunuz.
"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası

Hocam burada detayli açıkladim bakabilirsiniz. :)

sanırım ayrı bir çözüm bulmuş olabilirim. 19.5.2 sürümünü yüklerken relive yüklemesini atladım ve bundan sonra siyah ekran yaşamamaya başladım. umarım bu başkalarınında işine yarar.
crimson relive 17.7 sürümünde şuanda rahatça kullanıyorum

Aynı sorunu bende MSI RX 570 ARMOR 8G Ekran kartında yaşıyorum . yeni TUF GAMING X570 Plus Anakart aldım. yeni 16GB Kingston HYPERX DDR4 RAMve yeni AMD CPU R7 3800X ve 650 w psu aldım. sorun hala devam ediyor. zaten fabrikasyon güncel olmasına rağmen bu Ekran kartının biosunu güncellemeyi düşünüyorum. lakin çokta tedirginim doğrusu :-(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı