RX 570 Ekran Kartında Renkli Kareler Sorunu

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, tam 1 ay önce Hepsiburada'dan Sapphire RX 570 8 GB ekran kartından aldım. Ürünü takıp çalıştırdım gayet sorunsuzdu. Hatta oyun oynuyorum bir problem yok fakat. MP4 formatlı videoları izlerken veya video edit programında editlerken görünen önizlemeyi bir süre kullanınca ekranda renkli renkli kareler oluşuyor. 1-2 saniye Mouse'u kıpırdatamıyorum veya mavi ekran hatası verip PC yeniden başlatılıyor ya da siyah ekranda 3-4 saniye kaldıktan sonra ekran geri geliyor. Minidump dosyalarını paylaştım altta. Bu ekran kartını aldıktan 4 gün sonra iadesini verdim ve bugün iademin kabul olmadığını öğrendim. Teknik serviste test edilip sorun olmadığı gözlemlenmiş ve iade tarafıma gönderilmiş tekrardan. Rica etsem bilgisi olan biri dosyaları inceleyip dönüş sağlayabilir mi? Gerçekten yazılımsal bir problem mi yaşıyorum?

(Edit: Eski ekran kartını taktığımda mavi ekran hatası almamıştım.)

Yeni klasör.rar Minidump dosyası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada'dan alınan ürünlerde 14 gün içinde cayma hakkın var iadenin kabul olmaması mümkün olamaz. Şikayetçi olun, ekran kartı bariz sorunlu. Hepsiburada'nın iade sistemiyle iade ediyorsunuz değil mi?

Sizin hataya benzer Sapphire Nitro+ RX 570 kartımda daha dün yan monitörüm de yaşadım monitörü kapatıp açtığımda düzelmişti yazılım kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum iade etme şansınız varsa iade edin.

Hepsiburada'dan alınan ürünlerde 14 gün içinde cayma hakkın var iadenin kabul olmaması mümkün olamaz. Şikayetçi olun, ekran kartı bariz sorunlu. Hepsiburada'nın iade sistemiyle iade ediyorsunuz değil mi?
Evet, yaklaşık 1 ay da bekledim kabul etmediler iadeyi. Üründe sorun olmamasına rağmen.
Üründe sorun görülmediğini ve ürün iadesi yerine ücret iadesi istedim müşteri desteğinden de yardımcı olamıyoruz yanıtını aldım.

Tüketici hakem heyetine baş vurun.
Ben de öyle yapmayı planlıyorum fakat ürünün net arızalı olduğu hakkında görüşlerinizi almak istedim. Oyun oynarken bir problem yaşamıyorum sadece .mp4 formatlı videoları izlerken yaşıyorum bu problemi. Biostan tutun chipset'e kadar tüm driverlar güncel bu arada.

Bu adamlar alıyor kartı Furmak'a sokuyorlar o testten geçince sorun yok diye yolluyorlar. İşlerini düzgün yapmıyorlar kısacası. Ben 1080 Ti crash yiyordum adamlar bana Furmark' ta sorun yok diye geri yolluyorlardı. Diyorum ben bu kartı Furmark testine sokmak için almadım, Oyun oynamak için aldım ama oynayamıyorum diye. Yolluyorum Furmark ta geçti diye geri yolluyorlardı, her geri yolladıklarında direk geldiği gibi kargoladım git gel en son geldiğinde test ettim bir daha sorun çıkmadı ama adamlar tamir etmemişti şansıma sorun çözüldü yoksa daha uğraşacaktım.
Ayrıca Hepsiburada.com' da 20 adet HyperX Cloud II kulaklığımız kayıp 7 ayı geçti hala ortada yok, arızalı monitör iadesi yaptık 3 ay da anca kestiler iade. Baya sorunlu Hepsiburada.com kesinlikle alışveriş tavsiye etmiyorum. Biz mahkemeye verdik bekliyoruz sen dr vakit kaybetmeden Tüketici Haklarına başvur.

Güncelleme: Bugün ekran kartını tekrardan elime ulaştırdılar, sorun ortadan kalkmış. Kanımca iade ücretini almamak için ekran kartına müdahale edilmiş gibi duruyor. Sorun görülmedi, geri iadesi yapılıyor sebebi de bunun için yapılmış belli ki.

Geri
Yukarı