RX 570 format sonrası çok ısınıyor

GncKerem

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayara Windows sapıttığı için format attım ve formattan sonra CS:GO yükledim. Eskiden ekran kartım 45 derecede açarken CS'yi artık 60-65 derecelerde açıyor. Minecraft'te shader açarak test ettim. Eskiden 60 dereceyken şimdi 72 derece alıyorum. Gerçekten fark var ve hem yazılımdan bayağı yüksek RPM'lerde çalışıyor fanı. Isınması elde değil. OC yapmadığım halde bu şekilde.
  • Ekran kartım RX 570 8 GB.
  • Ryzen 3 3100
  • 8 GB RAM.
Yardımcı olun.

Hangi PC kapanıyor ekran kartı 85 derece olunca? Videoda 98 derece olunca kapanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
her kart ayarı farklı

85 de PC kapanıyor

V-Sync açık oynalım o zaman sesde baha rahatsız ediyor

85 derecede ekran kartı sıcaklığından dolayı bigisayarın kapanması normal değil. Kendi 1650 Mobile ve 5500XT kartlarımda 90 dereceyi gördüm ve problem yaşamadım. Ekran kartları çok ısındıkları zaman performanslarını düşürüp daha az ısı üreteceklerdir. Bilgisayarın kapanmasından önce performansta ciddi düşüşler yaşıyor musunuz? Ayrıca fanı arızalanan veya sürten bir ekran kartının fanı yavaş dönse bile çok ses yapacaktır. Sizi rahatsız eden bir seviyeye stok ayarlarda geldiyse fanları kontrol etmekte fayda var. Normalde ekran kartları stok fan profillerinde çok ses yapmaz. Araya sıkışan toz ve kir parçacıkları da bu duruma yol açabilir. Öncelikle donanımınızı kontrol ediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı