RX 570 FurMark'ta 13 FPS değeri normal mi?

• Konuyu başlatan Hasan Tanrıverdi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 4B
Fan devri konusunda yanlislik olmali. %100'un uzerine cikamaz, raporlama hatasi vardir belki. 84C yuksek bir sicaklik. Sosyal'deki RX 570 / 580 undervolt konularina da bakmalisiniz.

Bilgisayar benim değil. Karta azıcık zarar verirsem abim çok kızar, birlikte topladık. Fan çok ses çıkarıyordu, traktörle yarışacak kadar...

Undervolt'dan önce kasanın yan kapağını açarak kullanın. Ortalama 5-15 derece arası fark ettirebilir. Ek olarak kasayı daha ferah bir yere/bir pozisyona koymayı deneyebilirsiniz.
Kasa kapağı açık şu anda. Kart ile yüzey arasında yaklaşık 2 cm var, ondan olabilir. Kasa almak yerine 8 GB RAM alacagim.
Kasa kapaginin acilmasi kasanin normalde olmasi gereken sirkulasyonunu bozar. Hava onden girip arkadan cikacak sekilde, arada engel olmadan ve fanlar bunu yapacak sekilde kurgulanmali. Yan kapagi actiginizda bu sirkulasyonu bozuyorsunuz.
Kasa kapağı kapalı iken oyunlarda 80 derece açık iken 72 derece açık kullanmak daha iyi bence. Ama sirkilasyonu bozduğuda doğru.

Benim kasamda ekran kartından çıkan hava biriktiği için sistemde genel bir ısınma sorununa tekabül ediyor, haliyle kasa kapağı yokken sistem kat ve kat daha ferah çalışıyor.

1583071987737.png

Çıkan sıcak hava, sol çapraz şekilde kasanın üst/orta bölümlerinde birikiyor.

Evet, test sırasında kart 84 derece oldu ve fanlar %175 oranında döndü. Aşırı ses vardı testi bitirdiğim halde hala dönüyorlardı çok hızlı bir şekilde. Ardından GPU sıcaklığına baktığımda 35 dereceydi, çabuk soğutmuş kartı. Çok ses olduğu için şimdi yeniden başlattım.
İki fanın da döndüğünden emin olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı