RX 570 GTA V Online'da FPS düşmesi

Nasıl daha çok emin olabiliriz sorun hakkında? Map yavaş yükleniyor, öyle olunca araba kullanırken drop yiyiyorum. SSD'ye sahip değilim, mesela SSD olmadığı için mi yoksa RAM'den dolayı mı acaba? @nic0las

RX 570, Ryzen 1600 ve 8 GB RAM'e sahibim. Buna rağmen normal ayarlarda FPS dropu alıyorum. Sorun ne olabilir acaba?

RAM'i 16ya çıkarman iyi olur. Anlıyorsan eğer ekran kartı ve işlemciye overclock yapmak işe yarayabilir. Grass quality ayarını en düşüğe al. Ekran kartı gerektiren ayarları (texture, shader vs.) Biraz daha yükseltmen işlemciyi rahatlatır ve yükü ekran kartına verir bu da FPS düşmesi sıkıntısını azaltabilir.

Map geç yüklenmesi, Oyunun geç açılması evet SSD olmamasından kaynaklıdır. Lakin SSD FPS'e katkı sağlamaz.

Ayarları En yükseğe çekin hocam.

Kısa sürede RAM takviyesi yapmanız büyük performans artışına sebep olur.

RX 570, Ryzen 1600 ve 8 GB RAM'e sahibim. Buna rağmen normal ayarlarda FPS dropu alıyorum. Sorun ne olabilir acaba?

Oyun içi kullanımları MSI Afterburner ile görüntüleyip ekran görüntüsü olarak konuya eklemeniz gerekiyor.
İşlemci kullanımı, sıcaklık değerleri; ekran kartı kullanımı, sıcaklık değerleri önemli. Bunları Afterburner üzerinden açın ve oyuna girin. Sonra ekranın sol üst kenarında tablo şeklinde çıkacak ve ekran görüntüsü alın.

Dosya Ekleri

• 2021.04.11-03.19.png
    2021.04.11-03.19.png
    129,5 KB · Görüntüleme: 277

Yeni konular

Geri
Yukarı