RX 570 GTA V Online'da FPS düşmesi

Tahminimce RAM'iniz 4+4 değil. Tek kanal 8 GB kullanıyorsanız sorun burada olabilir. Sorun 8 GB olması değil, tek kanal çalışması. Drop sebebi bu olmalı diye düşünüyorum, 8+8 yaparsanız sorununuz çözülebilir. Kesin konuşmuyorum fakat faydasını görürsünüz mutlaka.

Senden daha düşük ekran kartına ve işlemciye sahibim. Aynı zamanda bende de 8 GB RAM var herhangi bir drop söz konusu değil. Arka planda fazla uygulama açıksa ondan dolayı RAM zorlanıyor olabilir. RAM yükseltmek her türlü işini çözecek gibi duruyor sanmıyorum başka şeylerden olduğunu.

Çok aşırı bir bilgim yok ama açık dünya oyunlarında çıkan sıkıntılar ekran kartın ve işlemcin iyiyse genelde RAM'den kaynaklı oluyor.

Map geç yüklenmesi, oyunun geç açılması evet SSD olmamasından kaynaklıdır. Lakin SSD FPS'e katkı sağlamaz.

Ayarları en yükseğe çekin hocam.

Kısa sürede RAM takviyesi yapmanız büyük performans artışına sebep olur.

GTA 5 gibi oyunlarda SSD FPS yükselmesine neden olur ve çoğu zaman Drop'ları azaltır.

Evet 8GB tek channel. Normal bir sunucuda oynamıyorum, RP sunucusundayım. 8GB RAM kullanan arkadaşlarımın çoğunda drop oluyor, emin olmak için sormak istedim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı