RX 570 İ5 4460 Rainbow Six Siege Darboğaz

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar bugün izledim değerleride, CPU kullanımı %100 sabitken. GPU %60'larda. İşlemcim İ5 4460 3.30 GHz ekran kartım RX 570 4GB. Bol bol bu yüzden FPS dropları yedim. İşlemciye yük bindirmemek için hangi ayarları kısmalı hangi ayarları yükseltmeliyim?

Büyük ihtimal o sorunun yanında mouse suttering (fareyi hareket ettirirken takılarak gitmesi) sorunuda beliriyordur. R6 işlemciyi sömüren bir oyun bende eski işlemciyle aynı sorunları yaşıyordum ne denediysem birtürlü düzelmedi sadece işlemci overclock ve fps sabitleme ile sorunuma çözüm buldum. Sizin işlemci K serisi olmadığı için overclock olmayacak. Fps sabitlemeyi MSİ Afterburner içerisinde bulunan RivaTuner programı ile yaptım. İşlemcinin %100 kullanılmadığı zamana kadar yavaş yavaş indirip deneyerek bir değere sabitledim.

Çözünürlüğü en az 1080p yap, ölçeklendirmeyi %100 yap veya FXAA seç. Grafik ayarlarını yükselt.
Yani herşey Very high'da hatta artık VRAM aşımıda oluyor. Ona rağmen CPU kullanıyor illa ki. FXAA'da yaptım, diğer olayıda yaptım yok banamasın demiyor. 60-70 FPS veriyor, ara ara 50'ye drop atıyor. Benim normalde 100FPS+ almam gerek.

Yani herşey Very high'da hatta artık VRAM aşımıda oluyor. Ona rağmen CPU kullanıyor illa ki. FXAA'da yaptım, diğer olayıda yaptım yok banamasın demiyor. 60-70 FPS veriyor, ara ara 50'ye drop atıyor. Benim normalde 100FPS+ almam gerek.
Sorunu çözebildiniz mi? GTX 970 ile aynı soruna sahibim ben de

Büyük ihtimal o sorunun yanında mouse suttering (fareyi hareket ettirirken takılarak gitmesi) sorunuda beliriyordur. R6 işlemciyi sömüren bir oyun bende eski işlemciyle aynı sorunları yaşıyordum ne denediysem birtürlü düzelmedi sadece işlemci overclock ve fps sabitleme ile sorunuma çözüm buldum. Sizin işlemci K serisi olmadığı için overclock olmayacak. Fps sabitlemeyi MSİ Afterburner içerisinde bulunan RivaTuner programı ile yaptım. İşlemcinin %100 kullanılmadığı zamana kadar yavaş yavaş indirip deneyerek bir değere sabitledim.
RivaTurner programı üzerindeki FPS sabitlemeyi bulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı