RX 570 İçin Güç Kaynağı Önerisi

Zelmore

Hectopat
Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi RX 570 için PSU önerebilir misiniz? Normalde konu açmayıp eski başlıklara bakacaktım fakat çoğunun fiyatı değişmiş veya stok bitmiş. Bütçe 350-400 civarı(seçeneklerde bankkart kartına taksit seçeneği olması lazım. ) Bu fiyata bulunabiliyorsa ileride upgradeye açık bir PSU olması iyi olur.

Mevcut sistem;
Xeon X3440 (ekran kartı hediye olarak geldi, darboğaz yapacağını biliyorum. İleri de upgrade edeceğim. )
10GB DDR3 RAM
250GB SSD
Esonic H55KCL anakart

Son düzenleyen: Moderatör:

50TL fazlasına 700W var ama bence gereksiz, zaten Bronze-Silver-... sertifikası yok. FSP marka olarak kaliteli ve güvenilir olduğunu düşündüğüm için bu modeli attım.

Alternatif olarak: Ben olsam VS550 alırdım 40TL fazla verip.

Bu arada 2.el çok uyguna şanslıysanız bulabilirsiniz güzel PSU'lar. 3-4ay önce sistemimi toplarken ben sıfır olarak Cooler Master Watt 600W Lite (kasadan çıkan) adam kasayı almış ama PSU'yu 700W olarak aynı modelin yükseltmiş direk kullanmadan sistemi güçlü olduğu için, kasadan söktüğü fişe takılmamış 600W modelini bana 700 kutusunda verdi. Toz tanesi yoktu PSU'da ve 180TL'e almıştım. Yani 180TL e Everest 400W-500W vermiyorlar.. Kovalayarak forumda letgoda sahibinden de felan marka model aratarak veya devamlı bakarak çok güzel sıfır veya sıfıra yakın PSU düşürebilirsiniz.

Son düzenleme:
Meraktan soruyorum günümüzde 700W PSU isteyen ekran kartı -daha doğrusu sistem- var mı? Mining vs haricinde.

Meraktan soruyorum günümüzde 700W PSU isteyen ekran kartı -daha doğrusu sistem- var mı? Mining vs haricinde.
SLI sistem veya fazla ekstra anakart donanımı fan vs. olduğunda sorun çıkmaması için gerekli olabilir elbette. Mesela PCI E kartları wifi bluetooth tv kartı ne bilim ethernet karları 15tane fan felan derken duruma göre değişebilir. Bir de OC manyağı işlemciler mevcut TDP'sinin 2 katına çıkıyor nerdeyse güzel anakartlarda zorlandıklarında, bu durumlarda güç sınırına takılmamak için alınabilir.
Ekleme: Tabi böyle enteresan işlemci ve ekran kartları tek başına da isteyebilir.

Tamamdır attığınız fsp marka psuyu satın alacağım. Daha sonra ürün hakkındaki yorumlarımı unutmazsam yazarım buraya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı