RX 570 ile BIOS görüntü vermiyor

@BeLcyna hatanız var. Bilgisayar kullanmayı da az çok bilirim :)
Kartı değiştirmiş olduğunuzda eski sürücüler olsa dahi BIOS ekranı gelir. Arkadaşın ve benim bahsettiğim durum altında hiç bir şekilde görüntü sinyali gelmiyor.
Ama ilk 2 gün görüntü vermişti kart sonradan kesti. Ayrıca driver kaynaklı değil biosda da gelmiyor görüntü, Ddu'yu indirip kurulum yapmıştım kart ilk geldiğinde.
Kartınız arıza yapmış. Gecikmeden servise verin. 2 defa aynı şeyi yaşadım RX570 kartlarımla. Uğraşmayın, moralinizi ve bilgisayarınızı bozmayın.

Ekran kartı takılı değilken onboard görüntü alabiliyor musun 🤔 yani eski ekran kartinida çıkarınca
Eski ekran kartımla da onboard da görüntü alabiliyorum tek sorun RX570'i takınca çıkıyor. Ayrıca kart teknik servise gitti 1 ay orda kaldı üstüne denendi çalışıyor yazıp geri gönderilmiş ve durum hala aynı, ama artık iade de edemiyorum 14 gün geçtiği için, iyice sarpa sardı işler.

@BeLcyna hatanız var. Bilgisayar kullanmayı da az çok bilirim :)
Kartı değiştirmiş olduğunuzda eski sürücüler olsa dahi BIOS ekranı gelir. Arkadaşın ve benim bahsettiğim durum altında hiç bir şekilde görüntü sinyali gelmiyor.

2200g ve 2400g gibi apulu işlemcilerde bu durum çok normal, ben kendi durumumdan yola çıktım. Diğer islemcilerde sorun farklı özellikle amd yakasında bu sorun sık sık yaşanıyor.
Diğer durumlarda sorun nerde gözle görmek lazım.

Mesela ben sorunu tek tek test ederek 6 günde çözdüm monitor kaynakli olduğunu.
Eski ekran kartımla da onboard da görüntü alabiliyorum tek sorun RX570'i takınca çıkıyor. Ayrıca kart teknik servise gitti 1 ay orda kaldı üstüne denendi çalışıyor yazıp geri gönderilmiş ve durum hala aynı, ama artık iade de edemiyorum 14 gün geçtiği için, iyice sarpa sardı işler.

Burdan benim deneyeceğim yöntemleri söylüyorum.

Dvi yerine Hdmi, Vga çıkışından görüntü almayı denemek,
Farkli bir monitör,
Bilgisayarın ekran kartının varlığından haberdar olup olmadığını kontrol etmek.

Bios sıfırlamayı da deneyebilirsin.

Onun dışında burdan atıp tutmak yanlış olur.

Bir bilgisayarciya götürün.

Sorun ekran kartlı ise para iadesi talep edin aldığınız yerden.

6502 nolu tüketici hakları yasasında, ayıplı mal için seçimlik haklarınız vardır.
Ilk 6 ay içinde çıkan ayıplar ilk gün varmış gibi kabul edilir, ve 3 hakkınız doğar.

1-) Para iadesi talep etme
2-) Değişim
3-) ayıp oraninda indirim

Yani sorun ekran kartlı ise para iadesi isteyin,
Altınada en yüksek ticari avans faizi uygulanarak para iadesi istiyorum yazın.

Son düzenleme:
Sorunun devam ettiğini belirtip tekrar gönderin. Detaylı şekilde durumdan bahsedin. Denemeden göndermişlerdir, yaşadım biliyorum. 2. defa aynı arızadan gidip geldiğinde değişim talep etme hakkınız var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı