RX 570 ile FX-6300 darboğaz yapar mı?

JEDI_SimitUSTASI

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar, sistemde AMD FX 6300 ve Radeon HD 7800 var. Ekran kartımda sorun çıktı. Bu yüzden yeni ekran kartı alacağım. arkadaşımın elinde RX 570 var. Sizce benim sistemde darboğaz yapar mı? Ve başka önerdiğiniz kart var mıdır?

Not: 650W PSU, 2x4 RAM, ASUS M5A97 LE R2.0 Anakart.

Yapar hocam. Fakat darboğaz teknik olarak sisteme zarar vermez. İmkan varsa alın derim.

Yapar. Rahat bir şekilde Online FPS oyunu (CS:GO, Valorant) oynayamazsınız. Ama imkan varsa oynadığınız oyun türlerine bağlı olaraktan Yener hocamın da dediği gibi alınmalı.

Aynı özelliklerle iki sene önce kullandım. O zaman RAM yetmezliği yaşıyordum şu an zaten RAM yüzünden drop yeme ihtimalin çok yüksek. Ekran kartına gelirsek bu konu hakkında herkesin bir yorumu var kimisi yapmaz diyor kimisi işlemcine OC yapman mantıklı diyor. Bizzat denemiş biri olarak işlemciyi stock halinde kullandım. Oyunlarda mümkünse 1080p oynatmaya çalış aksi takdirde işlemci zorlanıyor. Zaten ısınan serilerden bilirsin. OC yaparsan elbet stock hıza göre performansı artacaktır yani soğutucun iyi ise OC öneririm.
Merhabalar, sistemde AMD FX 6300 ve Radeon HD 7800 var. Ekran kartımda sorun çıktı. Bu yüzden yeni ekran kartı alacağım. arkadaşımın elinde RX 570 var. Sizce benim sistemde darboğaz yapar mı? Ve başka önerdiğiniz kart var mıdır?

Not: 650W PSU, 2x4 RAM, ASUS M5A97 LE R2.0 Anakart.

Kısa sürede cevaplarınız için teşekkürler. Peki ekran kartı tavsiyeniz var mıdır? (Arkadaşım 2000 diyordu kart için)

Ekran kartı değil anakart ve işlemci değiştirmen gerekiyor ekran kartı alman için. RX 550 bile taksan bu işlemci ile sorun yaratır.

RX 570 yerine RX 560 alabilirsin bu şekilde darboğazı azaltırsın fakat işlemci değiştireceksen yener hocamında dediği gibi RX 570 alıp yeni işlemci ile kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı