RX 570 ile NiceHash Madencilik Değeri Düşük

AMD Settings kısmından ekran kartı/graphics bölümüne girin. Gelişmiş ayarların olduğu yerde GPU Workload olması lazım, onu "Graphics" değil de "Compute" yaparsanız 24-25 MH/s alabilirsiniz.
Aynen Compute mode'a getirmeniz gerekiyor. Güncel driverları kullanabilirsiniz. Sadece power target %60 yaparak rahatlıkla 24-25 MH alıp kazmaya devam edebilirsiniz. Bios modlamaya gerek yok bence.

BIOS modlama korkulacak veya kartı zorlayacak bir olay değil. Tam tersi düzgün yapılırsa kartı rahatlatacak bir işlemdir. Mod suz eth kazmak yanlış hem kartınızı zorlar hem daha fazla enerji yakar hem de hızınız 24 mh olur. Bahsi geçen kart MSI RX570 8 GB OC için görülen stabil ve verimli hız 29-31 mh kabul edilir.

Orijinal BIOS unuzu saklayın, istediğiniz zaman kartınıza yeniden yazıp eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güncel driver kullanmayın, kartınıza uygun mining driverları var onları kurun. Radeon AMD software kurmayın boşuna yük yapacaktır. Sadece driverları kurun geçin.

BIOS modlama korkulacak veya kartı zorlayacak bir olay değil. Tam tersi düzgün yapılırsa kartı rahatlatacak bir işlemdir. Mod suz eth kazmak yanlış hem kartınızı zorlar hem daha fazla enerji yakar hem de hızınız 24 mh olur. Bahsi geçen kart MSI RX570 8 GB OC için görülen stabil ve verimli hız 29-31 mh kabul edilir.

Orijinal BIOS unuzu saklayın, istediğiniz zaman kartınıza yeniden yazıp eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güncel driver kullanmayın, kartınıza uygun mining driverları var onları kurun. Radeon AMD software kurmayın boşuna yük yapacaktır. Sadece driverları kurun geçin.
Yanlışım varsa düzeltin fakat 480 ve 570 için 25-26 MH, 580 için 30MH değerleri normal diye biliyorum. 1-2 fazladan MH için kartı zorlamaya değmez diye düşünüyorum. Zaten güç tüketimi epeyce düşürülebiliyor yazılım içi ayarlama ile. Kartın bios yazılımını değiştirmek ne de olsa riski bir işlem. Çok büyük ölçekte bu işi yapmayanlar için değeceğini düşünmüyorum. Her zaman güncel driver kurmaktan yanayım, zaten blockchain modu var içinde. Radeon software de gözle görülür bir fark yaratacağını düşünüyorum.

Kartın 570 olduğuna dikkat etmemişim 580 olarak değerlendirerek mh değerlerini yazdım. Güç tüketimini modsuz düşürülebiliyor ise haklısınız evet. Kartın BIOS'unu değiştirmek nasıl yapıldığına hakim olduktan sonra risk yok denecek kadar az. Eğer 6'lı 12'li bir rig var ise güç tüketimini modsuz düşürebiliyorsanız o zaman dediğiniz doğru, çok fazla uğraşmaya gerek yok.

Merhabalar, driver olarak en son sürümü kurduğumda 9 mh/s aldım şu an 2017 yılında bulunan blockhain versiyonunu kurdum 24 mh/s alıyorum OC ve BIOS modlama olmadan :) BIOS modlama olayından korkuyorum, son olarak bir sorum olacak 7 / 24 saat 63 derece çalışmakta fan Speed 60-65 civarlarında tutuyorum bir problem yaşar mıyım bu şekilde devam edersem?

Merhaba, benimde ekran kartım msi rx570 8gb. Bende mining yapmak istediğimde gördüm ki 8 mh civarlarında alıyorum ama araştırdığım zaman 25-30 mh civarlarında olabileceğini gördüm acaba bana yardımcı olabilir misin değerlerimi nasıl yükseltebilirim.

Gminer ile bende 1660ti max q ile kazmaya başladım. Laptopla . 27 mh/s ile kazıyor . Binance ye girip baktigim da 30 mh/s yi geçtiğini gösteriyor. Çok ilginç geldi . Ayrıca tüm miner ları virüs olarak görürken sadece gminer i virüs olarak görmedi. Direk kazım a başladı bilgisayar. 1.5 senedir hiç temizlenmedi laptop. 68 ile 77 derece arasında kazıyor. 60 watt da.

Geri
Yukarı