RX 570 ile R9 390X takas edilmeli mi?

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar,

Şu anda kullanmakta olduğum ekran kartı RX 570 4 GB. Yeni nesil giriş seviyesi kartların gelmesiyle değişeceğim ama piyasayı biliyoruz çıksa bile giriş seviyesi fiyatlarında olmayacaktır. RX 570'i R9 390X ile takaslamak isteyen bir satıcı buldum. Sizce mantıklı bir geçiş mi olur, hangi kart daha güçlü? Kart temiz, GET ilandan alacağım kartı. Şimdiden yardım edenlere teşekkürler.

Bence değiştirmemelisiniz. Sebebi ise R9 390X hem biraz daha eski hem de çok yüksek TDP değeri var yani sağlam bir PSU lazım.

Öncelikle merhabalar,

Şu anda kullanmakta olduğum ekran kartı RX 570 4 GB. Yeni nesil giriş seviyesi kartların gelmesiyle değişeceğim ama piyasayı biliyoruz çıksa bile giriş seviyesi fiyatlarında olmayacaktır. RX 570'i R9 390X ile takaslamak isteyen bir satıcı buldum. Sizce mantıklı bir geçiş mi olur, hangi kart daha güçlü? Kart temiz, GET ilandan alacağım kartı. Şimdiden yardım edenlere teşekkürler.
Olmaz elektrik bakımından aylarca zarara uğrarsınız.

R9 380 kullanıyorum. 6 sene oldu sanırım. Son 1 senedir çektirmediği kalmadı. Ben olsam geçmezdim. Sorunsuzda olabilir ama riske almaya değer mi sanmam. Hem değiştirmek isteye neden değiştiriyor bunları da düşünün.

RX 570'i OC et devam et daha iyi.
Kaldırmıyor kartım. Soğutma bakımından en giriş seviyesi model olabilir. ASRock'un Phantom Gaming modeli. En fazla 1340 MHz'e çıkarabiliyorum. Undervolt'lu şekilde kullanıyorum.
Yeteceğini sanmıyorum. 364W güç çekiyor yaklaşık. RX 570'de kalın.
Yalnızca kart için mi söylüyorsunuz bu değeri? Biraz abarttınız sanki? 250 - 275W arası güç tüketiyor yük altında stok haliyle.

untitled-1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı