RX 570 ısınma sorunu

Nixtroex

Hectopat
Öncelikle sa 1 haftadır bilgisayarımın ekran kartı çok ısınıyor 1 hafta önceye kadar boşta iken 30-34°C CS:GO L4D2 benzeri oyunlarda ise Max 55°C.
Şimdi ise boşta iken 43-45°C aşağı inmiyor oyun oynarken 65-70 arası daha sonra 70°C çıkıp bilgisayar kendini kapatıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Öncelikle sa 1 haftadır bilgisayarımın ekran kartı çok ısınıyor 1 hafta önceye kadar boşta iken 30-34°C CS:GO L4D2 benzeri oyunlarda ise Max 55°C.
Şimdi ise boşta iken 43-45°C aşağı inmiyor oyun oynarken 70°C çıkıp bilgisayar kendini kapatıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Kasanızı ve ekran kartını temizleyin. Malum hem dışarının sıcaklığı hem de kasanın tozu ısınmaya neden olacaktır

Şimdi ise boşta iken 43-45°C aşağı inmiyor oyun oynarken 70°C çıkıp bilgisayar kendini kapatıyor yardımcı olursanız sevinirim.

70 derecede kendini kapatan ekran kartı hmmm, işlemcin ne durumda baktın mı sıcaklığına?

Undervolt ne alaka 70 derecede bilgisayar kapanmaz başka bir sıkıntı var bilgisayarda. İşlemci sıcaklığınız kaç ve bilgisayarı basınçlı hava ile temizler misiniz özellikle güç kaynağını.

Mesajın için teşekkürler.

70 derecede kendini kapatan ekran kartı hmmm, işlemcin ne durumda baktın mı sıcaklığına?

Mesajın için teşekkürler az önce MSI Afterburner ile baktığımda işlemci sıcaklığım 55 ile Max 72 derece arasındaydı ama MSI Afterburner kurum CS:GO'da rekabetçi maçta GPU sıcaklığım maks 61 gördü.
Undervolt ne alaka 70 derecede bilgisayar kapanmaz başka bir sıkıntı var bilgisayarda. İşlemci sıcaklığınız kaç ve bilgisayarı basınçlı hava ile temizler misiniz özellikle güç kaynağını.

İşlemci sıcaklığım oyun içinde 50 derece maks 71 derece arasındaydı.

Mesajın için teşekkürler az önce MSI Afterburner ile baktığımda işlemci sıcaklığım 55 ile Max 72 derece arasındaydı ama MSI Afterburner kurum CS:GO'da rekabetçi maçta GPU sıcaklığım maks 61 gördü.

Asus Rog Strix RX570 kullanıyorum, 70 derece sıcaklık gayet normal bende aynı sıcaklık değerlerini görüyorum. Sisteminizin kapanma sebebi ekran kartınızdan değil. 72 dereceyi gördüğüm oldu ki RX570 için bu değerler normal, sorununuz farklı iyi sahurlar.

Benim bildiğim RX 570 ekran kartına en az 600W sertifikalı bir Power Supply almak gerekiyor diye biliyorum senin Power Supply kaç Watt?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı