RX 570 kaç sene götürür?

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar, RX 570 4 GB GPU'suna sahibim. AAA oyunlar oynamayı çok seviyorum ve ultra ayar takıntım yok. Orta ayarlar ideal benim için. Sizce kaç sene daha götürür? i3-9100F'e sahibim ve yakında i3-10100F'e geçeceğim. GPU'mu da değiştirmek isterdim ama bütçem yok maalesef. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Eski ekran kartım 1 GB Shappire 8 sene götürdü(çalıştı). Çalışma süresi emin olun temiz bakarsanız 10 yılı aşar ama 2022 sonrası için ortalama FPS alırsınız diyemem.

Öncelikle merhabalar, RX 570 4 GB GPU'suna sahibim. AAA oyunlar oynamayı çok seviyorum ve Ultra ayar takıntım yok. Orta ayarlar ideal benim için. Sizce kaç sene daha götürür? i3-9100F'e sahibim ve yakında i3-10100F'e geçeceğim. GPU'mu da değiştirmek isterdim ama bütçem yok maalesef. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Hocam şu anda Ryzen 3 2200G ve RX 570 4 GB modeli kullanıyorum şuana kadar bir performans eksikliği vs. Görmedim 2 saat önce Watch Dogs Legion indirdim ve Very High ayarlarda 40 FPS üzeri oynuyorum ileride bir CPU değişitirir senin gibi yoluma bakarım kafan rahat olsun kart sağlam götürür daha.

Hocam şu anda Ryzen 3 2200G ve RX 570 4 GB modeli kullanıyorum şuana kadar bir performans eksikliği vs. Görmedim 2 saat önce Watch Dogs Legion indirdim ve Very High ayarlarda 40 FPS üzeri oynuyorum ileride bir CPU değişitirir senin gibi yoluma bakarım kafan rahat olsun kart sağlam götürür daha.
Kartın her Driver güncellemesi sonrası performansı artıyor bu konu da bir sıkıntım yok ama VRAM sıkıntısı yaşamaktan korkuyorum. Keşke 8 GB'lık modelini alsaymışım diyorum kendi kendime.

GPU yükseltmesi yapamayacağım, CPU'yu değiştireceğim. Sebebi daha güncel olması ve Hyper Threading özelliğinden faydalanmak istemem. Bütçem olmadığı için GPU değiştiremiyorum maalesef. En az 3 sene götürmesi lazım beni GPU'mun.
Triple A oyunlar için o dediğiniz imkansız. Bence GPU upgrade yapmayı gözden geçirin. Bottlenecke fazla takılmayın çünkü son dönemdeki tüm oyunlar çok çok GPU odaklı çalışıyor. Bakınız RDR2.

Triple A oyunlar için o dediğiniz imkansız. Bence GPU upgrade yapmayı gözden geçirin. Bottlenecke fazla takılmayın çünkü son dönemdeki tüm oyunlar çok çok GPU odaklı çalışıyor. Bakınız RDR2.
Oyunlar daha ne kadar gelişebilir ki gerçekten merak ediyorum. Cyberpunk'ı RDR2'yi orta ayarlarda oynatabilen/oynatabilecek bir karttan bahsediyoruz en az 2 sene daha götürür diye düşünüyorum kendimce.

Kartın her driver güncellemesi sonrası performansı artıyor bu konu da bir sıkıntım yok ama VRAM sıkıntısı yaşamaktan korkuyorum. Keşke 8 GB'lık modelini alsaymışım diyorum kendi kendime.

8 GB'lık modeli o kadar güçlü olmadğı için bir şey fark etmiyor sana Max 4 GB'lık performans veriyor o konuya çok takılma kesinlikle işlemciyi değiştir yoluna bak çok masrafa girme bizzat kullanıyorum optimizasyon sıkıntılı oyunlarda bazen ciddi sorunlar oluyor ve onun dışında hiç sıkıntısı yok ha canın isterse biraz daha biriktir bir motherboard da alırsın Ryzen işlemci kullanırsın falan kartı değiştirme AC vallhala mesela Ultra için 8 GB VRAM istiyor fakat High ve Very High arasında böyle ooo çok kötü oluyor falan gibisinden dedirtecek bir fark olmuyor 4 GB yeterli yani biraz uzun yazdım ama anlatmaya çalıştım sana :)

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı