RX 570 kaç sene götürür?

Sizce RX 570'ten RX 5500 XT'e geçmek mantıklı mı? 1650S tercih etmem muhtemelen pek fark yok çünkü RX 570 ile arasında.

GTX 1660 Super birçok oyunda 10 - 15 FPS daha fazla veriyor RX 570'e göre 5000 ve 6000 serisi ekran kartlarının problemli olduğunu duymuştum konu hakkında pek bilgim yok ben de duyduklarımın yalancısıyım.

Yani demek istediğiniz kullanmakta olduğum sistemim beni daha götürür. Umarım yanlış anlamamışımdır. RX 570 ile yola devam ediyorum o halde. i3 10100F'e geçmek istememin temel nedeni yeni nesilde çıkacak kartlarla kullanmak, o yüzden geçmek istiyorum. i3-9100F'i de yeni bir sistem yapıp kardeşime vereceğim hocam. Yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam RX570'le RX5500XT arasında dağlar kadar fark yok, yükseltme yapacağım diye geçmeye değmez. (İlla yapacağım derseniz yapın ama) Kardeşiniz için yeni bir sistem dizecekseniz o zaman i3 10100F alın.

GPU yükseltmesi yapamayacağım, CPU'yu değiştireceğim. Sebebi daha güncel olması ve Hyper threading özelliğinden faydalanmak istemem. Bütçem olmadığı için GPU değiştiremiyorum maalesef. En az 3 sene götürmesi lazım beni GPU'mun.

Öncelikle merhabalar, RX 570 4 GB GPU'suna sahibim. AAA oyunlar oynamayı çok seviyorum ve Ultra ayar takıntım yok. Orta ayarlar ideal benim için. Sizce kaç sene daha götürür? i3-9100F'e sahibim ve yakında i3-10100F'e geçeceğim. GPU'mu da değiştirmek isterdim ama bütçem yok maalesef. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Very High takıntısı zaten bizi bitiren ana sebep oluyor genelde. Parça ömrünün en zayıf olduğu noktalar mekanik hareketli parçalar fan bakımları düzgün yapılırsa işlevsel ömrü 8-9 sene diyebilirim?

Very High takıntısı zaten bizi bitiren ana sebep oluyor genelde. Parça ömrünün en zayıf olduğu noktalar mekanik hareketli parçalar fan bakımları düzgün yapılırsa işlevsel ömrü 8-9 sene diyebilirim?
Şu 3 sene oyunlarda orta ayarlarda işimi görse yeterli olacak benim için. Daha sonra yeni nesil bir karta geçeceğim zaten.

Son düzenleme:
Ben Cyberpunk 2077'yi orta ayarlar diyebileceğimiz ayarlarda stabil bir şekilde 60FPS oynatabileceğine inanmıyorum.
Kendimde Rog 570 4GB kullanıyorum bu arada.
Geçebilirim derseniz benim önerim 5600XT. https://www.hepsiburada.com/sapphir...dx12-ekran-karti-11296-01-20g-pm-HB00000SM1W1
RX570 in kesinlikle 3 senelik 1080p ömrü yok. Triple A oynamayı seviyorum demenize bakarak söylüyorum bunu.
Şu an bütçem olsa zaten ben de bu karın seviyesinde bir karta geçeceğim.

Sizce RX 570'ten RX 5500 XT'e geçmek mantıklı mı? 1650S tercih etmem muhtemelen pek fark yok çünkü RX 570 ile arasında.

RX 570'yi elinde tut. Ne 5500 XT ne de 5600 XT seviyesine 2020 biterken buradan çıkılmaz. 2021'de 6500 XT gibi modeller çıktığında düşünürsün, bırak yeni nesil giriş seviyeleri gelsin, RX 570 o zamana kadar idare eder zaten.

Kartın her Driver güncellemesi sonrası performansı artıyor bu konu da bir sıkıntım yok ama VRAM sıkıntısı yaşamaktan korkuyorum. Keşke 8 GB'lık modelini alsaymışım diyorum kendi kendime.
RX570 de 8GB modelini alsanda AAA oyunlarda ayarları en yükseğe çekemiceksin yani 8 GB Vram dolmayacak o yüzden rahatlıkla 4GB modelini kullanabilirsin.

GPU yükseltmesi yapamayacağım, CPU'yu değiştireceğim. Sebebi daha güncel olması ve Hyper threading özelliğinden faydalanmak istemem. Bütçem olmadığı için GPU değiştiremiyorum maalesef. En az 3 sene götürmesi lazım beni GPU'mun.

Hocam bence sabredip AMD'ye geçin. Daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı