Çözüldü RX 570 mining yapmak oyun performansını ne kadar azaltır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Ryzen 5 1600 AF ve Sapphire Nitro RX 570 4G'li sistemim var. Karantina dönemi vs. ek gelir yaratması için mining yapmayı düşündüm. Bazı sitelerde ve YouTube da elektrik faturasından düştükten sonra 400 TL civarı gelir getirdiği söyleniyor. Mining yapsam bilgisayara ne kadar verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şuanki kazım hızınız ve ortalamanız 1.1 MH/s olarak gözüküyor ondan dolayı öyle hesaplanmıştır. Sizin kartınız ile 30 MH/s Üstüne çıkılabiliyor. Kabaca bir hesap ile aylık 90 dolar filan eder.
Ryzen 5 1600 AF ve Sapphire Nitro RX 570 4G'li sistemim var. Karantina dönemi vs. ek gelir yaratması için mining yapmayı düşündüm. Bazı sitelerde ve YouTube da elektrik faturasından düştükten sonra 400 TL civarı gelir getirdiği söyleniyor. Mining yapsam bilgisayara ne kadar verir?
Mining yaparken oyun oynayamazsın. Fakat yapmıyorken verdiği performans değişmez.

24 Saat mining yapmayı düşünmüyorum. Günde 12 saat yapsam ne kadar kazanırım? Kazı yaparken oyun vs. zaten oynamam diye düşünüyorum.
Tüm gün çalışarak ayda 1800 lira şuanki getirisi 12 saat yapıcam derseniz yarıya düşer teoride.
Mining yapman kartına zarar vermez istediğin kadar yap sıcaklıklar düşükte sabit kaldığı sürece kartın performansını korur. Hatta oyun oynarken daha çok yoruluyor desem yeridir.
Bence elinde kart varken boş durucağına olabildiğince çalışsın getirdiği para hiç fena değil.
(Dip not bu gelirler şuanki ethereum fiyatına göre düşerse getiride düşer yükselirse gelirde yükselir.)

Tüm gün çalışarak ayda 1800 lira şuanki getirisi 12 saat yapıcam derseniz yarıya düşer teoride.
Mining yapman kartına zarar vermez istediğin kadar yap sıcaklıklar düşükte sabit kaldığı sürece kartın performansını korur. Hatta oyun oynarken daha çok yoruluyor desem yeridir.
Bence elinde kart varken boş durucağına olabildiğince çalışsın getirdiği para hiç fena değil.
(Dip not bu gelirler şuanki ethereum fiyatına göre düşerse getiride düşer yükselirse gelirde yükselir.)
Rtx 2060'da şuan stale %7 olarak gözüküyor. Bu konu hakkında bilgin var mı? 3'ten sonrası için sorun olur demişlerdi.

Teşekkürler. Daha önce hiç mining yapmadım bir arkadaşım nicehash sitesinden yapabilirsin dedi önerdiğiniz bir site var mı?

Geri
Yukarı