RX 570 MSI Afterburner OC Sonrası Beyaz Ekran

kralbenim52

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

ASUS marka RX 570 ekran kartım vardı. Bir zaman sonra sebebini anlamadığım bir şekilde hızı 300'de sabit kalıyordu.

DDU ile komple driver kaldırdım. Temiz kurulum gerçekleştirdim olmadı. MSI Afterburner'dan yanlışlıkla MHz ayarıyla oynadım. Pat diye bembeyaz ekran çıktı karşıma. Sonrasında bilgisayarı kapattım, fişini çektim. Yeniden açmayı denedim fakat bu sefer monitöre ekran gelmedi. Ne yapsam düzelir bu?

beyaz ekran.jpg

hocam kart asus rog rx 570 idi. sadece 300 mhz çakılma sorunu vardı.orada msi afterburner de sadece memory clock bölümü iki ileri geri yaptım uygula dedim.(iki ileri geri dediğim maksimum 7-8 mhz) sonrasında ekran gitti
Aynı karta ben sahibim, OC yaptım yük altında 150W çekiyor performans gerektiren oyunlar oynuyorum onun için biraz böyle kullanacağım.
OC olmasa 110W çekiyor.
Yani dediğim öyle hemen VRAM'ı mause ile yanlışlıkla 300 arttırdım öldüm bittim olmaz diye biliyorum.
Dediğim gibi arka planda çok çok başka garip bir durum olmadıysa.

Galiba şimdilik yapmam gerekenler;
  1. BIOS bilini çıkarıp geri takmak,
  2. Ekran kartını soketinden çıkarıp yeniden takmak.
Bir de bu işlem sonucunda ekran kartının yanma şansı var mı acaba? Çünkü çok ufak bir ayar yükseltmiştim.
Afterburner'da her daim auto mode olarak bırakıyorum ben de RX580'i. Manual OC için birkaç frekansın bile çoğunlukla problem olduğunu defalarca okudum RX serileri için. Umarım kartınız hayattadır. Kolay gelsin.

arkadaşlar. öncelikle cmos yaptım, ekran kartını çıkarıp bidaha taktım. ve ramin yerini değiştirdim olmadı. ekran kartına görüntü gelmedi. ekran kartının 2022 yılına kadar garantisi mevcut. eğer kartım yandıysa, asus onarım yapar mı?
arkadaşlar. öncelikle cmos yaptım, ekran kartını çıkarıp bidaha taktım. ve ramin yerini değiştirdim olmadı. ekran kartına görüntü gelmedi. ekran kartının 2022 yılına kadar garantisi mevcut. eğer kartım yandıysa, asus onarım yapar mı?
@kandes2 @SapkaliPikacu @Marla Singer @Tim

Son düzenleme:
OC sonucu karta zarar gelirse garanti karşılamıyor diye biliyorum.

Ekran kartının güç kablosunu çıkarıp PC'yi güvenli modda açmayı dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı