RX 570 Nitro GPU yayını pikselleşiyor

Papiko

Hectopat
Arkadaşlar selamlar, OBS kullanarak Twitch'de yayınlar açıyorum. İşlemcim ekran kartıma göre daha düşük olduğu için yayını GPU'dan veriyorum fakat şöyle bir sıkıntı var Bitrate'i ne verirsem vereyim kalite ayarlarını ne yaparsam yapayım ağ tarafından atlanan kare sıfır, kodlama ve işleme gecikmesi nedeniyle de atlanan kare sıfır olmasına rağmen yayınım pikselleşiyor. İşlemciden vermeyi denedim evet yayın kalitesi düzeldi pikselleşme bitti fakat CPU'm GPU'ma göre düşük olduğu için bu sefer de oyunlarda FPS düşmesi yaşadım bu işin içinden çıkamıyorum. Ben hem GPU'dan yayın verip hem de bu pikselleşmenin önüne nasıl geçebilirim?(Bu arada bazı okuduğum kaynaklarda ekran kartının oyunlarda %100'ünü verdiği için OBS'e alan bırakmadığı ve Encoding'i bu yüzden baştan savma yaptığı söyleniyor bunun önüne nasıl geçebilirim?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Önayar sekmesini en iyi kalite yapıp, OBS'in işlem önceliğini "Yüksek" yapmaktan başka çareniz yok. GPU, CPU modelleri ve upload hızınız nedir?

Önayar sekmesini en iyi kalite yapıp, OBS'in işlem önceliğini "Yüksek" yapmaktan başka çareniz yok. GPU, CPU modelleri ve upload hızınız nedir?
Maalesef ön tanımı dengeli,kalite ve hız ayarlarından herhangi birini yapsam değişen hiç bir şey olmuyor.
Ekran Kartım Sapphire RX 570 Nitro,
İşlemcim Intel Xeon X3440 3.60 Ghz 4 çekirdek 8 threads,
Uploadımda 4.8-4.9 arasında yayına 3.5 bitrate veriyorum...

Geri
Yukarı