RX 570 oyuna girerken "no signal" hatası

bummbe

Decapat
İnternetteyken, YouTube'da video izlerken bir sorun yok. Oyunlara girerken birden siyah ekran oluyor. Bazen kendini kapatırken drrrrrr sesi geliyor. Aynı sorun Zoom'da derse girerken de oluyor. Tam derse giriyorum bir anda gidiyor. Kapatmadan, reset atmadan düzelmiyor. Ekran kartı boşta 28 derece ve 750MV civarında dolanıyor. Bu sorunu 1 sene önce de yaşamıştım. İtopya'da garantiye götürdüm format attılar bir sorun bulamadılar. Daha sonra getirdiğimde PC çalışmaya başladı ta ki bu zamana kadar.
Sistemim:
Sapphire RX570 4 GB.
Ryzen 3 2300X.
Gigabyte A320 S2H.
Corsair 8 GB 3000MHz.
500W PSU.
Bu sorunun ardından BIOS güncellemesi yaptım. CS girmeyi denedim fakat giriş ekranında csgo.exe yanıt vermiyor hatası aldım. Daha sonra Radeon uygulamasından csye girmeyi denedim bu sefer de oyunun müziği geldi daha sonra ekran karardı ve "drrrrrrrr" diye ses geldi kulaklıktan. Yeniden başlattım fakat bu sefer de boşta ekran karardı. Bu sorunu yaşayan çok kişi olduğunu gördüm eğer çözen biri varsa, yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz net olabilir ama yakında ekran kartınız yanacak. ( Yani muhtemelen ) sorunun aynısını bir süre önce yaşadığım olmuştu, yaşayan arkadaşlarda gördüm. Bir süre daha öyle gider. Bir gün aniden açılırken hep no signal dediğini göreceksin. Benimkinde DVI: No signal VGA: No signal şeklinde ayrı ayrı yazmıştı. Normal çalışırken eğer DVI kullanıyorsam onun yanındaki yeşil bir yazıyla active tarzı bir şey yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Kısacası %90 yanmış ve tamamen gitmeye doğru yaklaşıyor ekran kartın. Kendi ekran kartını başka birinin sistemine takarak denersen net emin olabilirsin.

Garantiye götürsem bir çözüm bulurlar mı? Bu hatayı aldığımdan beri açmıyorum.
Biraz net olabilir ama yakında ekran kartınız yanacak. ( Yani muhtemelen ) sorunun aynısını bir süre önce yaşadığım olmuştu, yaşayan arkadaşlarda gördüm. Bir süre daha öyle gider. Bir gün aniden açılırken hep no signal dediğini göreceksin. Benimkinde DVI: No signal VGA: No signal şeklinde ayrı ayrı yazmıştı. Normal çalışırken eğer DVI kullanıyorsam onun yanındaki yeşil bir yazıyla active tarzı bir şey yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Kısacası %90 yanmış ve tamamen gitmeye doğru yaklaşıyor ekran kartın. Kendi ekran kartını başka birinin sistemine takarak denersen net emin olabilirsin.

Geri
Yukarı