RX 570 Oyunlardan Atma ve Wattman Problemi

secondpeterpan

Hectopat
Merhaba sevgili Technopat Sosyal okurları. Sosyal kısmında Rx 570 ekran kartı ile ilgili açılmış olan konuları okudum. Birçok konuda ortak olan düzeltme tavsiyelerini, DDU ile driver kaldırma ve temiz kurulum önerilerini denedim hatta OC olan modelimi daha düşük ayarlarda çalıştırmayı da denedim. Fakat bu saymış olduğum çözümlerden hiçbiri bana stabil bir çare olmadı. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir.

* AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
* ASUS PRIME B450M-K AMD B450 Ryzen 2 AM4 DDR4 3200MHz (OC) M.2 DVI VGA ANAKART
* CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit Ram
* Asus ROG Strix RX570 OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
* POWER BOOST VK-G3902S 4x120mm RGB Fan Akrilik Cam Panel MidTower Gaming Kasa
* ADATA 480GB SU630 3D NAND Sata3 2.5'' SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)
* Sharkoon SHP650 V2 650W 80 Plus ATX PSU

Sonuç olarak bazı oyunları oynarken bir anda oyundan atma/crash verme gibi bir sorun mevcut. Ayrıca Assasin's Creed Unity, H1Z1 gibi oyunlara ise girmesine rağmen oyun tam başlayacağı sırada masaüstüne atıp hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Bunun haricinde hiçbir oyunda alt+Tab yapıp masaüstüne geçmeye cesaret edemiyorum. Çünkü bunu yaptığım an ya ekran kitleniyor ya da komple oyundan atıyor ve tekrar giremiyorum. Hem Asus'un sitesindeki RX 570 driverını (20 Nisan tarihli sanırım) yükledim hem de AMD'nin sitesindeki RX 570 driverını (22 Nisan tarihli sanırım) yükleyip denedim. Üçüncü parti overclok veya ekran kartına etki edebilecek uygulamalarla birlikte veya kaldırdıktan sonra ayrı ayrı denedim. Yardımlarınızı, yönlendirmelerinizi bekliyorum.

İyi günler.

Güç Seçenekleri > Güç düğmelerine yapılacakları seçin > Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir > Hızlı başlatmayı aç (önerilen) tikini kaldırın ve kaydedip kapatın. Bu şekilde kullanmayı dener misiniz?

Forumda konuları ben de okuyorum ve bu sorunla karşılaşanların çoğunda ROG STRIX modeli mevcut. Acaba problem o modelden mi kaynaklanıyor anlam veremedim. Uzun süredir Armor 8GB modelini kullanıyorum bir kere bile problem çıkarmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda konuları bende okuyorum ve bu sorunla karşılaşanların çoğunda ROG STRIX modeli mevcut. Acaba problem o modelden mi kaynaklanıyor anlam veremedim. Uzun süredir Armor 8GB modelini kullanıyorum bir kere bile problem çıkarmadı.
ROG STRIX modelleri sorunlu olabilir fakat garantiye gönderdiği halde bir çözüm bulamamış insanlar var şaka gibi

ROG STRIX modelleri sorunlu olabilir fakat garantiye gönderdiği halde bir çözüm bulamamış insanlar var şaka gibi
Eğer bu problem garantide de çözülemiyorsa en iyisi iade isteyip farklı modele geçmek olacak. Bu arada bir sorum var, siz sisteminizi kendiniz teker teker parça alıp mı topladınız yoksa direk hazır sistem olarak mı?

Eğer bu problem garantide de çözülemiyorsa en iyisi iade isteyip farklı modele geçmek olacak. Bu arada bir sorum var, siz sisteminizi kendiniz teker teker parça alıp mı topladınız yoksa direk hazır sistem olarak mı?
İtopyadan direkt olarak aldım. 1 sene oldu iade almazlar sanırım.

Güç Seçenekleri > Güç düğmelerine yapılacakları seçin > Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir > Hızlı başlatmayı aç (önerilen) tikini kaldırın ve kaydedip kapatın. Bu şekilde kullanmayı dener misiniz?

Bu dediğinizi yaptım ama sonuç değişmedi.

Aramıza hoş geldin hocam :) Bu hatayı aldıysan muhtemelen düzeltemeyeceksin.

Hoş buldum. Neden acaba? Önerilerinizi tek tek deniyorum şimdi.

Geri
Yukarı