RX 570 ROG STRIX ısınınca ekran gidiyor

Ultracı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX 570 ROG STRIX modeline sahibim. ROG FurMark ile teste girince 1 dakika sonra ekranda çizgi tarzı karıncalanmalar oluyor ve bir süre sonra ekran tamamen gri ya da başka bir renk oluyor. Kartım arızalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın Penta'yı arayın elimde bu marka model ekran kartı servise yollayacağım sitenizden kartın seri numarasıyla kontrol ettiğimde garantisi görünüyor deyin. Onlar size ilgili servise yönlendirir.

Misal, bendeki MSI RX 570'i Penta'da sorgulattığımda garantisi görünüyordu. Size anlattığım gibi aradım sordum onlar da bana Türkiye'de MSI markasının servisini Servis Point'in yaptığını söyleyip orayı aramam gerektiğini söylemişlerdi. Ben de Servis Point'i arayıp durumu anlattım bana kargoyu ücretsiz göndermem için kod verdiler. Bana sadece kartımı statik poşetine ve kutusuna koyup kargolamak kalmıştı.

İşlem ücreti çıkarsa onarmadan önce sizi arayıp yapalım mı şeklinde soruyorlar diye biliyorum. Ama genelde ekran kartlarında garanti devam ediyorsa ücret çıkmıyor.

Bu arada servis süreci bazen 15 gün bazen ise bende olduğu gibi 3 gün sürebiliyor. Bu durum tamamen kargonun varış hızına ve teknik elemanın kabiliyetine bağlı. Yani şans işi.
Bende Statik poşeti yok sadece kutusu var göndersem sıkıntı olmaz değil mi? Kusura bakmayın anlamıyorum bu garanti işlerinden ilk defa bi ürünüm bozuk çıktı. Onuda 2 3 ay sonra farkettim.

Hiç uğraşmayın garantisi varsa yollayın. Ama size tavsiyem direkt olarak servise kendiniz yollayın. Aracı firma (hepsiburada, vatan, incehesap) ile yollamayın. İşleminiz daha da hızlı hallolur.
Çok doğru söylüyorsunuz. Yaklaşık 20 gün önce İtopya'ya ürün gönderdim. Keşke direk servise kendim gönderseydim diyorum. Benim anlamadığım onlara gönderince kendileri niye bakıyor arızaya gönder servise ne uzatıyorsun işi.

Acaba diyorum benim anakartta bi arıza olabilir mi? gerekli voltajı yüksek kullanımlarda verememe gibi. Çünkü anakartım bayaa sıkıntılı ve bundan 1 ay önce 76 derecelerde hiç bir sıkıntı yaşamıyordum.Ekran kartını çıkarıp taktıktan sonra bu sıkıntıyla karşılaştım.

Bende Statik poşeti yok sadece kutusu var göndersem sıkıntı olmaz değil mi? Kusura bakmayın anlamıyorum bu garanti işlerinden ilk defa bi ürünüm bozuk çıktı. Onuda 2 3 ay sonra farkettim.
Sıkıntı olmaz muhtemelen. Zaten kargolarken içinde ne olduğunu sorduklarında ekran kartı diyeceksiniz ve yolculuk esnasında kırılması durumunda kendilerinin sorumluluğu üstlenmediğine dair kağıt imzalatacaklar. Siz kartın kutusunun üstüne kırılacak etiketi yapıştırmasını söyleyin ve yapıştırdığını görene kadar ayrılmayın. Bazen yapıştırmayı unutabiliyor ya da umursamayabiliyorlar.
Acaba diyorum benim anakartta bi arıza olabilir mi? gerekli voltajı yüksek kullanımlarda verememe gibi. Çünkü anakartım bayaa sıkıntılı ve bundan 1 ay önce 76 derecelerde hiç bir sıkıntı yaşamıyordum.Ekran kartını çıkarıp taktıktan sonra bu sıkıntıyla karşılaştım.
Olabilir. Kartı farklı bir sistemde deneyin. Yaptığınız testleri yapın.
Sonra\ya da yapabilirseniz kendi analartınızda başka bir ekran kartıyla deneyin.

Bu iş sıkıntı oldu ya birde hafta içi geliyorlarmış sadece hafta içi evde değilim. Başka bir zamana kaldı :) Şuanlık fanları 100 e dayayıp 70 derecenin üstüne çıkmasını engelleyerek idare edeceğim.

Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız kartı direkt elden kendiniz de elden teslim edebilirsiniz.
Maalesef Malatya'nın kayısısıyız.
Asus Garanti sorgulatma sitesinde şöyle birşeyle karşılaştım.

"Bu sitede yayınlanan garanti bilgileri sadece referans amaçlıdır. Son kullanıcı tarafından fatura ispat edilemediği takdirde garanti süresi cihazın satıcı veya ithalatçı envanterine girdiği andan itibaren başlatılacaktır. "
Arkadaşlar ekran gri olup gidiyor VGA to DP dönüştürücü kullanıyorum acaba ondan kaynaklı olabilir mi?
Yani kısaca gri ekran hatası.

Son düzenleme:
Garantiye yollarken bir A4 kağıda isim, soyisim, adres, telefon ve cihazın sorununu yazıp kutusunun içerisine koyacaksınız. Tabi bir de faturasının fotokopisini.
Faturası maalesef kayıp şuan garanti dışı oluyor ozaman. Bu arada kartı çıkartıp taktım ve kasayı yan yatırdım şuan 77 derecede ve hala stres testi devam ediyor
Fanlar otomatik modda 8 dakika oldu bir sıkıntı yok.
15820646934922657498127438629204.jpg

Arkadaşlar bir güncelleme daha ekleyeyim karta undervolt yaptım ve sıcaklık değerleri 3 4 derece düştü. Kartta bir sorun yok yani anakart ile ekran kartı arasında bı itişme sanırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı